ÇEKİCİLER KONTAK KAPATTI

Bolu’da, akaryakıt zamlarını protesto etmek için bir araya gelen çekici sahipleri anahtarlarını bırakarak kontak kapattı.

21 Ekim 2021
ÇEKİCİLER KONTAK KAPATTI

  Bolu’da, çekicilik işi yapan vatandaşlar son günlerde arka arkaya gelen akaryakıt zamlarını protesto etmek için bir araya geldi. 
  Zamlardan dolayı çalışamaz hale geldiklerini belirten çekiciler, seslerini duyurabilmek ve zamları protesto etmek için kontak kapattı.
  Yaklaşık 20 çekici sürücüsünün katıldığı protestoda, grup adına konuşan Barış Dağdelen, “Son zamanlarda gelen zamlardan dolayı çalışamaz olduk. 
  Biz çalışamayınca sanayi esnafı da çalışamıyor. Sürekli zam geliyor ve sürekli lojistik halkası aksama yaşıyor. Halkımız da mağdur oluyor. 
  Onlara hizmet veremiyoruz. Çekiciler olarak 7/24 direksiyon başında tüm Türkiye’de hizmet veriyoruz. Sadece Bolu’da değiliz. 
  Yeri geliyor Samsun'dayız, İstanbul’dayız, İzmir’deyiz. Mazot zammı olduğu için hiçbir şekilde hareket edemiyoruz. 
  Para kazanmamız güçleşiyor. Araçlarımız sürekli yolda olduğu için sürekli masrafları oluyor. Bunlarla baş edemiyoruz. 
  Bundan dolayı kontak kapatma eylemi yaparak anahtar bıraktık. Gelen zamlardan dolayı araçlarımıza sıfır tekerlek bile alamaz olduk. 
  Biz hem yolcu hem yük taşıyoruz. Bir tekerlek 3 bin lira olmuş. Bin liraya çıkmasını satıyorlar. En kötü taşıdığımız yük 2 ton. Biz bu konuda mağduruz” dedi. 

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.