HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Günümüzde hırsızlık vakalarının artması ile beraber insanlarda iş yerlerinde ve ...

26 Aralık 2020
HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

  Günümüzde hırsızlık vakalarının artması ile beraber insanlarda iş yerlerinde ve hanelerinde güvensizlik baş göstermeye başlamıştır. Bu nedenle;  Ev ve iş yerlerinde güvenilir bir ortam sağlayabilmek adına pek fazlaca değişik önlemler alınmaktadır. Site içinde ve emniyet görevlilerinin olduğu konutları tercih etmek bunlardan bir kaçıdır. Sadece meydana getirilen incelemelerde gösteriyor ki hırsızlık olayları bu biçim caydırıcı emniyet önlemlerinin olmasına rağmen kararı değiştirmemektedir. 

  Hırsızlık vakaları maddi kayıplara neden olabileceği benzer biçimde ruhsal travmalara hatta can kayıplarına da neden olmaktadır. Hırsız Alarm Sistemleri ile hem iş yerlerini bununla birlikte yaşamımızın en mühim alanı olan evleri güvenilir bir ortam haline getirmek olası kılınabilmektedir.

  Hırsız Algılama ve İhbar Sistemlerinin tercih edilme sebepleri can ve mal güvenliğini sağlayarak dış tehlikelerden koruyarak güvenilir ömür alanı sağlamaktır. Alarm Sistemleri değişik donanımsal ve yazılımsal özelliklere sahip olması sebebi ile uygulanacak olan alana müsait teknik özelliklere sahipHırsız Alarm Sistemi tarzı yapılmalıdır.  

  HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

  Öncelikle hizmetini satın alacağınız şirketin alanında başarıya ulaşmış olması ve sistemi gerçekleştiren ürünlerinin kaliteli olması gerektiği için marka dikkatlice seçilmesi gerekmektedir.

  Elektronik Güvenlik Sistemlerinden olan, Hırsız Alarm Sisteminin amaca hizmet edebilmesi için uzman bir takım tarafınca uygulanacak olan alanda Keşif ve Projelendirme yapılması gerekmektedir. Bu meydana getirilen bulgu ve projelendirmede ise;

  Uygulanacak olan iş yeri ve evlerde hırsızların giriş yapabileceği kapı, pencere benzer biçimde noktaların tespiti ile başlanmalıdır. Bu tehlikeli noktalara müsait model ve tipte Hırsız Algılama Dedektörleri takılarak mekan güvenilir hale getirilmelidir. Hırsız Alarmın devreye girmesi halinde ışıklı, sesli ve telefon ile çevreye bilgi verilir. Sistemin sizinle yahut alarm merkezi ile iletişime geçebileceği için durağan telefon hattı yahut Gsmmodülü takılarak sim kart üstünden arama yapılır. Ayrıca, network modülü takılarak uzaktan cep telefonu ile kontrolü sağlama şansı sunar.

  Kablolu Hırsız Alarm Sistemleri; Alarm paneli ile dedektörler içinde kablo ile yazışma kurarak çalışan sistemlerdir.Kablosuz Hırsız Alarm Sistemleri ise alarm paneli ile dedektörler içinde radyo frekans veri iletimi elde eden sistemlerdir. 868 Mhz kablosuz sistemler daha uzun yazışma mesafesine sahiptirler. Birbirlerinden değişik özelliklere ve emek verme işlevine sahip olmaları sebebi ile uygulanacak olan alana göre hangi modelin kullanılacağı belirlenmelidir.

  Alarm Sisteminin kullanılacağı alanda kablolu bir altyapı kullanmanın sorun oluşturması halinde yahut kullanmak olası olmaması niteliğinde Kablosuz Alarm bağlantısı sağlamak gerekir. Göz önünde bulundurulması ihtiyaç duyulan mühim bir nokta ise kablolu bağlantı kullanması daha iyi hizmet sunmaktadır.

  Tüm elde edilmiş veriler doğrultusunda Profesyonel Güvenlik Firması tarafınca montaj işlemi gerçekleştirilmektedir. Hırsız Alarm Sistemleri Montajından anlamayan kişiler tarafınca yapılması niteliğinde yanlış montaj yapılması, ürünlerin arızalanması ve gelecekte oluşabilecek problemler yaşanmasına sebebiyet verebilir, hizmet güvence kapsamı haricinde kalabilir ve yüksek maliyetli masraflara neden olabilir. 

  Kullanılacak olan Güvenlik Alarm Sistemlerinin Uluslararası Elektronik Standartlara sahip bulunmasına itina gösterilmelidir. Seçilecek olan markanın gereksinim halinde yedek parça sunması çok önemlidir.

  Harici siren sabotaj bağlantısının yapılması kullanıcı açısından ne olursa olsun gereklidir. Bu hususiyet etken edilmemesi halinde Alarm Sistemi hırsızlar tarafınca rahat bir halde dönem dışı bırakılabilmektedir.

  Alarm Sistemi Paneli üstünden iletişim sağlanması gerekmektedir, bu doğrultuda alınacak olan sistemin iletişim hususi durumunun olup olmadığı hizmet öncesi öğrenilmesi gerekmektedir.

  Hizmet sunan şirketin arıza ve acele durumlarda 7/24 ulaşılabilir olması ve teknik yardımcı sunması gerekmektedir.  

  Gazi Information Teknoloji emniyet alanındaki profesyonelliği ile üstün hizmet kalitesi ile Hırsız Alarm Sistemleri mevzusunda bütün beklentilerinizi senelerdir karşılamaktadır.”

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.