DOĞANÇAY ŞELALESİ KEŞFEDİLMEYİ BEKLİYOR

GİZLİ CENNET HARİKA DOĞASIYLA TATİLCİLERİ BÜYÜLÜYOR

21 Haziran 2019

  Sakarya Geyve İlçesi, Doğançay köyündeki kanyon içerisinde yer alan Doğançay Şelalesi doğal güzellikleriyle büyülüyor.

  Kayalıkların içinde gizlenmiş şelale doğal yapısıyla görenleri hayran bırakıyor. Gözlerden uzak kalan doğa harikası şelale, güzelliğiyle büyülüyor. Bölgeden iki tane bulunan büyük şelale ve küçük şelale, suların döküldüğü yerde kayalıklara çarparak aşağıya doru inmesi klima etkisi yapıyor. Bünyesinde çeşitli kuş ve bitki türlerini de barındıran Doğançay şelalesi doğaseverleri bekliyor. Şehrin stresinden ve gürültüsünden kaçarak doğayla baş başa kalmak isteyenler tatilciler için olanaklar sunan Doğançay şelalesi kamp tutkunlarının da uğrak yeri olmaya başladı.

  Doğançay Mahallesi Muhtarı Murat Çınar, köylerinde çok güzel doğal şelalelerin olduğunu belirterek, "biz buralar için önemli çalışmalar yapıyoruz. Ziyaretçilerimiz internetten görüp buraya geliyorlar. Buralarda kamp yapıyorlar, piknik yapıyorlar, şelaleyi gezip resim çektiriyorlar. Şelaleye  gelen ziyaretçilerimizin daha iyi bir şekilde gezmeleri için kaymakamlık ve belediyemizle çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Şelaleye rahat inmeleri için yollarını yapacağız" diye konuştu.

  İşletme sahibi Ali Hancıoğlu ise şelalelerin fazla bilinmediğine dikkat çekerek son dönemde internet aracılığıyla bölgeyi öğrenenlerin gelmeye başladığını söyledi.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.