ROMAN ORKESTRASI'NIN HEDEFİ BÜYÜK

25 MÜZİSYENDEN OLUŞAN ORKESTRA DÜNYA MÜZİĞİ VE TÜRK HALK MÜZİĞİNİ SENTEZLİYOR

4 Mart 2018

  Roman sanatçılar tarafından kurulan İzmit Kent Orkestrası, Dünya müziklerini Türk Halk Müziği ile sentezledikleri yeni bir tarzla, Avrupa’da yaşayan Roman müzisyenlerin de içinde olduğu büyük bir orkestra kurmayı hedefliyor. 

  Aralarında ünlü sanatçıların vokalistliğini yapmış müzisyenlerin ve ses yarışmalarında çeyrek final heyecanı yaşamış Eda Acar’ın da olduğu İzmit Roman Kent Orkestrası, 25 müzisyenle çalışmalarına başladı. Büyük bir kısmını Roman vatandaşların oluşturduğu orkestra, Dünya müziklerini Türk Halk Müziği ile sentezleyerek, yeni bir tarza imza atmak istiyor.

  Orkestra üyelerinin çok yetenekli olduğunu ifade eden orkestra şefi Nazmi Taşlı, sanata kendi tarzları ile iz bırakacaklarını ifade ediyor.

  Amaçlarının Dünya çapında bir orkestra düzeyine ulaşmak vurgulayan orkestra vokalisti Eda Acar da çok ümitli olduklarını ifade ediyor.

  İzmit Belediyesi’nin destekleri ile provalarına başlayan İzmit Roman Kent Orkestrası, Avrupa’daki Roman müzisyenlerin de yer alacağı büyük bir orkestra ile müziklerini duyurmayı hedefliyor.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.