TEZCAN’DAN RÖPORTAJ AÇIKLAMASI

CHP SÖZCÜSÜ TEZCAN: “GENEL BAŞKANIMIZIN 'TÜRKİYE’YE GELMEYİN' DİYE HİÇBİR SÖZÜ OLMAMIŞTIR”

12 Ağustos 2017

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Tezcan, parti genel merkezinde bir basın toplantısı düzenledi.

  Hükümet çevrelerinin CHP’ye ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na dönük bir yalan üzerinden saldırı kampanyası yürüttüğünü söyleyen Tezcan, şunları kaydetti:
  “Sayın Genel Başkanımızın Türkiye’yi dünyaya şikayet ettiği iddiasıyla bir ihanet söylemi geliştirmişler ve siyasetin diline yakışmayan bir söylemle buradan Türkiye siyasetini yeniden kurgulamanın peşindeler. Hepsine diyorum ki siz bir ihanet hikayesi mi arıyorsunuz, ülkeye kimin nasıl ihanet ettiğini mi arıyorsunuz gelin hep beraber hatırlayalım. Sayın Genel Başkanımızın 'Türkiye’ye gelmeyin' diye hiçbir sözü olmamıştır. Hiçbir zaman böyle bir ifade de bulunmaz. Sayın genel başkanımız Türkiye’de OHAL şartları altında can ve güvenliği olmadığını Türkiye’deki bütün konuşmalarında söylemiştir.”

   Söylenmeyen bir sözün söylenmiş gibi manşet yapıldığını kaydeden Tezcan, şöyle devam etti;

  “Sorumlu bir siyasetçi olarak da hemen konuyu arkadaşlarımız düzeltmiş ‘biz bu sözü söylemedik’ demişlerdir. Yayın da buna göre gerekli düzeltmeyi yapmıştır. Mesele bundan ibarettir ama samimi olanlar için mesele bundan ibarettir. Samimi olmayıp kendi kusurlarını örtmek isteyenlerin başka hesabı vardır. AK Parti Genel Başkanından başlamak üzere bakanlar başbakan hepsi sırayla ağız birliği etmişçesine Bremen mızıkacıları gibi bir sakız çiğniyorlar. Neymiş efendim biz Türkiye’yi dışarıya şikayet edip Türkiye’ye gelmesinler demişiz. Türkiye’nin turizmde güçlü zengin para kazanan bir ülke olmasını istiyorsanız bunun gereğini yaparsanız hükümet olarak. Yetki sizde”

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.