TÜRKİYE AVRUPA KADAR GÜVENLİ

BAKAN BÜLENT TÜFENKCİ: "HERKES HUZUR VE GÜVEN İÇİNDE TÜRKİYE'Yİ ZİYARET EDEBİLİR"

10 Ağustos 2017

  Avrupa Birliği (AB) desteğiyle Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) tarafından yürütülen Esnaf ve Sanatkarların Uyum Yeteneğinin Artırılması Projesiyle (ADAPTESK) ilgili bir Otelde basın toplantısı düzenlendi.

  Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, toplantıda yaptığı konuşmada, Avrupa'da Türkiye’ye yönelik bir takım açıklamalarda bulunulduğunu belirterek, Türkiye’nin güvensiz gösterilmeye çalışıldığını kaydetti.

  Herkesin güven içerisinde Türkiye'yi ziyaret edebileceğinin altını çizen Tüfenkci, şöyle devam etti:
   

  "Avrupa’da kimilerinin esnaflarımıza veya diğer tüccarımıza sanayicilerimize yönelik bir takım açıklamalarını anlayabiliyoruz. Ama ülkemizden birilerinin, özellikle Türkiye'yi güvensiz göstermeye yönelik 'turistler gelmesin' diyerek talihsiz açıklamalar yaparak esnafımızın elde edeceği gelirlere göz dikmeleri, faturayı turizmciye, esnafa ödetmelerini anlamakta zorluk çekiyoruz. Biz Türkiye'nin, Avrupa'nın herhangi bir ülkesinden daha güvensiz olduğunu düşünmüyoruz. Almanya, Fransa, Belçika ne kadar güvenliyse Türkiye; Ankara ve İstanbul da o kadar güvenli. Herkes huzur ve güven içinde Türkiye'yi ziyaret edebilir, esnaf kardeşlerimizden alışveriş yapabilir esnafımızın büyümesine katkı sunabilir. Ama maalesef birileri Türkiye'yi kötüleyerek faturayı esnafımıza ödetmeye çalışıyor. Esnafımız da inşallah onların bu duruşlarına cevabı gerektiği zaman sandıkta verir diye düşünüyorum."

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.