AÇIK HAVA GRUP TOPLANTISI

KILIÇDAROĞLU; “MEMLEKETTE ADALET VAR DA BİZ ONUN İÇİN Mİ YÜRÜYORUZ?”

20 Haziran 2017

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz hafta Perşembe günü başlattığı Adalet Yürüyüşü’nün altıncı gününde partisinin grup toplantısını güzergâhı üzerinde bulunan Çamlıdere’den yaptı.

  Kılıçdaroğlu, her salı TBMM’de düzenlenen grup toplantısını bu kez adalet yürüyüşünü devam ettirdiği güzergâhı üzerinde kurulan bir platformda gerçekleştirildi. Genel Başkan Kılıçdaroğlu’ndan önce grup başkan vekili Levent Gök, 25 yıl hapis cezası ile çarptırılan Enis Berberoğlu’nun kaleme aldığı mektubu okudu. Berberoğlu’nun mektubunun okunmasının ardından konuşmasına Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı sert sözlerle yüklenen Kılıçdaroğlu, yürüyüşünün gerekçelerini anlattı ve kendilerine yönelik eleştirilere yanıt verdi.

  “Adaleti neden yürüyerek savunuyordunuz?” diyenlerin olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti;

  “Memlekette adalet var da biz onun için mi yürüyoruz? Adalet olsa niye yürüyelim, yüzümüz güler, adaletsizlikten şikayet etmeyiz. Adaletin olmadığı bir yerde ne yapacağız? Yürüyoruz, haklarımızı savunuyoruz. 'Sivil itaatsizlik' diyorlar, 'Neden izin almadılar?' Adaleti savunmak için kimseden izin alınmaz. Adalet Allah'ın emridir”

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.