BAŞKAN ÖZLÜ, SORUNLARA NEŞTER VURMAYI SÜRDÜRÜYOR

Düzce’nin kronik sorunlardan biri olan Eski Sanayi Sitesi, Kentsel Dönüşümle birlikte modern bir hale bürünecek.

23 Kasım 2021
BAŞKAN ÖZLÜ, SORUNLARA NEŞTER VURMAYI SÜRDÜRÜYOR

  Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, eski sanayi sitesinin yeni yerine taşınması ve mevcut alana yapılacak olan projenin detaylarını lansman toplantısı ile tanıtacak.  
  Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü yönetimindeki Düzce Belediyesi, eski sanayi sitesinin taşınması ve kentsel dönüşümle birlikte mevcut yerinin cazibe merkezi haline getirilmesi için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.
  Geçtiğimiz yıl Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Düzce Belediyesi arasında imzalanan protokol ile birlikte projelendirme çalışmalarının ardından, Beslanbey Mahallesi’ne yapılması planlanan Modern Sanayi Sitesinin 266 dükkan inşaatı, altyapı ve çevre düzenlemesi için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 4 Ekim tarihinde ihale 
  gerçekleştirilmişti.

  GELECEĞİN DÜZCESİ CAZİBE MERKEZİ HALİNE GETİRİLECEK
  Eski sanayi çarşısının taşınma süreci ilgili konuşan Başkan Özlü; “Şehrimiz değişim ve dönüşüm yaşamaya devam ediyor. Uzun yıllardır çözülemeyen bir sorunu daha  çözüyoruz. Eski Sanayi Sitesini bölgeden taşıyarak, mevcut alanı Kentsel Dönüşüm ile birlikte modernize ederek geleceğin cazibe merkezi haline getireceğiz. 
  Bunu hep birlikte yapacağız. 24 Kasım 2021 (Çarşamba) günü düzenleyeceğimiz lansman ile projemezin detaylarını paylaşacağız” dedi.

  ESNAFLAR DAHA MODERN BİR SANAYİ SİTESİNDE HİZMET VERECEK
  Lansmanın, Prof.Dr. Erol Güngör Kültür Merkezinde saat 14.30’da yapılacağını hatırlatan Başkan Özlü, “Kamuoyunun da yakından takip ettiği gibi, Uzlaşma Ofisimizi bu yılın Haziran ayında faaliyete geçirmiştik. Burada 482 hak sahibi ve 262 dükkânın mülk sahibi ile uzmanlardan oluşulan ekip arasında görüşmeler sürüyor.
  İl merkezinde kötü ve çirkin görüntüyü ortadan kaldırırken, burada bulunan esnaflarımızın da daha modern bir sanayi sitesinde hizmet vermelerini sağlayacağız. 
  Tüm paydaşlarımızı yarın proje lansman programımıza davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.