BAĞIMLILIKLA MÜCADELE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

2019 Yılı Uyuşturucu/Bağımlılık ile Mücadele Değerlendirme Toplantısı Bolu Valisi Ahmet Ümit başkanlığında yapıldı. Toplantıda 2019 yılında yapılan çalışmalar görüşülerek 2020 yılında yapılması planlanan çalışmalar hakkında da istişarelerde bulunuldu.

17 Ocak 2020
BAĞIMLILIKLA MÜCADELE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

  Bolu Valiliği Abant Toplantı Salonu’nda Bolu Valisi Ahmet Ümit başkanlığındaki toplantıya, Vali Yardımcıları Ahmet Atılkan ile Çağlayan Kaya, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Mansur Şen, Cumhuriyet Savcısı Serkan Birdane, BAİBÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ömer Ersever, İl Sağlık Müdürü Muhammet Emin Demirkol, Kaymakamlar ve diğer kurul üyeleri katıldı.

  Toplantıda ilk olarak Bolu Valiliği Yazı İşleri Müdürlüğü sunum yaparak metruk binalar, park ve rekreasyon alanları, okul güvenlik kameralarının kent güvenlik sitemine entegrasyonu, okullar ve çevrelerinde sigara satışı gibi konularda kurul üyelerine bilgiler verildi.

  İkinci sunumu ise İl Emniyet Müdürlüğü yaptı. Sunumda 2018 yılı ve 2019 yılında uyuşturucuyla mücadeleye karşı yapılan operasyonlar, çalışmalar, yakalanan madde miktarları, işlem yapılan şahıslar ile ilgili katılımcılara bilgiler verildi. Sunumun ardından İl Emniyet Müdürlüğü tarafından bağımlılık ile mücadelede kapsamında yapılan operasyonlardan oluşan video gösterimi yer aldı.

  İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan sunumda  bağımlılık ile mücadelede kapsamında Jandarma Komutanlığının yaptığı çalışmalar ve yıllara göre istatistiki bilgileri,  ilimizdeki uyuşturucu olaylarının değerlendirilmesi, 2019 yılı içinde meydana gelen olaylar, uyuşturucu madde imali ve ticaretini önlemek amacıyla yürütülen çalışmalar, Jandarma Komutanlığının sorumluluk alanları içinde yer alan okulların çevrelerindeki kontroller ve yapılan işlemler hakkında kurul üyelerine bilgiler sunuldu.

  Toplantıda son sunumu İl Sağlık Müdürlüğü yaptı. Yapılan sunumda 2019 yılı değerlendirmesi, bağımlılıkla mücadele kapsamında yapılan çalışmalar, yapılan bilgilendirme faaliyetleri ve projelerle ilgili bilgilere yer verildi.

  Yapılan sunumların sonrasında kurul üyelerinin kendi fikir ve önerilerini aktarmasının ardından Bolu Valisi Ahmet Ümit, bağımlılıkla mücadele konusunda bundan önceki yıllarda olduğu gibi 2020 yılında da çalışmalara kararlılıkla devam edileceğini aktararak,  “Kurumlarımızın bu kapsamda çok güzel çalışmaları var, tüm kurumlarımız bir çalışma içerisinde ancak istediğimiz etkili sonucu alamıyoruz. Çalışmalarımızı yaparken daha samimi olmaya dikkat edelim. Herkes kendi çapında nasıl daha etkili olabilirim noktasında çalışma yapsın. Bu mücadeleyi nasıl daha güzel yapabiliriz konusunu herkes düşünsün. Bu uyuşturucu vb. belalardan Cenab-ı Hak toplumumuzu korusun, bizleri de inşallah başarılı kılsın. Hepinize çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Temennimiz 2020 yılının 2019 yılından daha başarılı olmasıdır” dedi.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.