KOSGEB SAYESİNDE HAYALLERİ GERÇEK OLDU

50 BİN LİRALIK DESTEKLE İŞYERİ AÇTI AVRUPA'YA MAL SATMAYA BAŞLADI

18 Temmuz 2019

  Sakarya'da evinden internet üzerinden aldığı siparişlerle evini geçindirmeye çalışan 34 yaşındaki Gülşah Yıldırım butik kafe açtı. Genç girişimci KOSGEB'den aldığı 50 bin liralık destekle açtığı işyeri sayesinde Avrupa’ya  mal satmaya başladı.

  Sakarya'da yaşayan bir çocuk annesi Gülşah Yıldırım önceleri evinde internet üzerinden sipariş alarak iş yapmaya başladı. KOSGEB kurslarına giderek daha sonra butik kafe açan girişimci kadın, KOSGEB’den aldığı 50 bin lira destekle işini büyüterek Avrupa ülkelerine ile Rusya, Azerbaycan, Gürcistan gibi ülkelere ürettiği ürünleri satmaya başladı. Özellikle çocuk giyimleri üzerine çalışmalarını sürdüren genç girişimci kadın iş yerine gelen müşterilerine zaman zamanda çay servisleri yapıyor.

  KOSGEB'den aldığı krediyle hayallerini gerçekleştirdiğini anlatan Yıldırım, "Param yoktu hayallerim vardı. Bu hayallerime  KOSGEB sayesinde kovuştum. İlk önce evden satış yapmaya başladım. Dükkan açmak hayalimdi. KOSGEB'den aldığım hibe kredi ile dükkanımı açtım ve hayallerimi gerçekleştirdim. KOSGEB olmasaydı hayallerimde gerçek olmayacaktı. Hayallerimi gerçekleştirmek için elimden geleni yaptım ve başarılı da oldum. Şu anda Avrupa’ya ve Rusya, Azerbaycan, Gürcistan gibi ülkelere siparişler alıyorum ve mal gönderiyorum. Siparişlerime yetişemiyorum.  Mal gönderdiğim ülkelere 3 günde siparişlerim gidiyor ve o yüzden müşteriler beni tercih ediyorlar." diye konuştu.

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.