ERDOĞAN'DAN BAŞKAN ÖZCAN'A İŞÇİ TEPKİSİ

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN HAK-İŞ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINA KATILDI

10 Temmuz 2019

  Hak-İş'in Olağan Genel Kurul toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, çıkartılan işçiler üzerinden Bolu Belediye Başkanı CHP'li Tanju Özcan'a tepki göstererek, " Bolu Belediyesi'nde genel başkanlarının 'hiç kimse dışarıya atılmayacak' dediği halde Hak-İş mensubu işçi kardeşlerimin seçimden hemen sonra kapıya konmasını kınıyorum" dedi.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium'da düzenlenen Hak-İş'in 14'üncü Olağan Genel Kurul toplantısına katıldı. Bolu Belediyesinde işten çıkarılan işçilerde genel kurul toplantısına katıldı.

  Salonu dolduran sendika üyelerine seslenen Erdoğan, "Dik duracağız, dikleşmeyeceğiz. Yolumuza aynen devam edeceğiz. Bu vesileyle Bolu Belediyesi'nde genel başkanlarının 'hiç kimse dışarıya atılmayacak' dediği halde Hak-İş mensubu işçi kardeşlerimin seçimden hemen sonra kapıya konmasını kınıyorum ve bu akşam başka sabah başka yalan söyleyenleri de tüm milletime şikayet ediyorum. Hukuk yoluyla haklarımızı sonuna kadar savunacağız. Ve inşallah Hak-İş Sendikası konfederasyon olarak bu işin arkasındadır, bizlerde yanındayız."diye konuştu.

  Erdoğan, Hak-İş'in toplumun tüm meseleleriyle yakından ilgilendiğine değinerek konuşmasını şöyle sürdürdü.

  "Başkası için çalışan insanın bunun karşılığında hakettiği ücreti alma mücadelesi neredeyse insanlık tarihi kadar eskidir. İslam'da da emeğin karşılığının tam ve zamanında ödenmesi konusunda önem verilmiştir. Sendikalar işte bu mücadeleye öncülük eden kuruluşlar olarak gerçekten takdire şayan bir konumda bulunuyorlar. Hak-İş sadece işçinin emekçinin hakkını aramakla kalmamış aynı zamanda bağrından çıkmış toplumun tüm meseleleriyle de yakından ilgilenmiş bir sendikadır."

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.