YENİÇAĞA BELEDİYESİ'NİN HESAPLARINA BLOKE KONULMASINA DOĞANAY'DAN TEPKİ

DOĞANAY: UYGULAMA TAMAMEN SİYASİ VE PARTİZANCA

9 Temmuz 2019
YENİÇAĞA BELEDİYESİ'NİN HESAPLARINA BLOKE KONULMASINA DOĞANAY'DAN TEPKİ

  AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, Bolu Belediyesi tarafından 130 bin liralık alacak için Yeniçağa Belediyesi’nin hesaplarına bloke koyulduğunu açıklayarak, Bolu Belediye Başkanı CHP'li Tanju Özcan'ı siyasi ve partizanca davranmakla suçladı.

  Bolu Belediyesi’nin, Yeniçağa Belediyesi’nin hesaplarına bloke koydurmasını talihsiz bir uygulama olarak nitelendiren Doğanay, "Seçimlerden önce verdiği vaatleri ve kullandığı söylemleri unutan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, AK Parti’ye gönül vermiş insanların ekmeğiyle oynayarak başladığı partizanca tutumuna şimdi sırf AK Partili bir belediye başkanınca yönetiliyor diye koskoca Yeniçağa halkını cezalandırarak devam etmektedir. Her uygulamasının altında siyasi bir hesap ve intikam alma duygusu olan Tanju Özcan ne yazık ki Bolu’daki birlik ve beraberlik ortamını baltalamakta, adeta insanları sırf AK Parti’ye gönül verdi ya da oy verdiği için cezalandırmaktadır. Bunun son örneği de Yeniçağa Belediyesi’nin hesaplarına Tanju Özcan tarafından bloke koyulması ile yaşanmıştır." diye konuştu.

  Doğanay, Bolu Belediyesi'nin AK Parti'li başkan tarafından yönetildiği dönemlerde CHP’li başkanlarca yönetilen Mengen, Mudurnu ve Kıbrıscık belediyelerinin asfalt, parke taşı, mucur gibi ihtiyaçlarının giderildiğini hatırlatan Doğanay, açıklamalarına şöyle devam etti:

  "Kamuoyunun da yakından bildiği üzere 31 Mart seçimleri öncesi Bolu Belediyesi tarafından Yeniçağa Belediyesi ile yapılan protokol sonrası Yeniçağa’da asfaltlama işi yapılmış, bunun karşılığında hizmetin bedeli olan 360 bin liranın 130 bin lirası ödenmiş, kalan 230 bin lira borç ise ödenmemiştir. Seçimler nedeniyle sürüncemede kalan ödemenin yapılmaması sonrası bu parayı icra yoluyla alacağını bildiren Bolu Belediyesi ile yapılan görüşmede kalan paranın Haziran ayında 100 bin lirasının ödenmesi ardından da Temmuz 15’de 130 bin liralık kalan kısmının ödenmesi noktasında mutabakata varılmıştır. Yeniçağa Belediyesi de sözünü yerine getirerek, Haziran ayında 100 bin liralık ödemeyi yapmıştır. Fakat Bolu Belediyesi, Temmuz 15’i beklemeden kalan 130 bin lirayı tahsil etmek için Yeniçağa Belediyesi’nin hesaplarına bloke koydurmuştur. Bu blokenin kalkması için masraflarla birlikte Yeniçağa Belediyesi 130 bin lirayı, 160 bin lira olarak ödemiştir. Yapılan karşılıklı anlaşmayı yok sayarak, gününden önce paranın tahsili için bir ilçe belediyesinin hesaplarına bloke koyarak Bolu tarihine adını yazdıran Tanju Özcan, Yeniçağa için büyük kendi idaresindeki Bolu Belediyesi için küçük bir meblağ olan 130 bin lira ile nasıl bir derdine derman olmuştur? 130 bin liralık alacağı masraflarla birlikte 160 bin lira olarak ödemek zorunda kalan Yeniçağa Belediyesi’nin 30 bin lira fazladan para ödemesini hangi vicdan kabul edebilir? Belediyeler siyasi birer kurum değil, halka hizmet götürme yerleridir. Yine umarız ki Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan gerek çalışanlarına, gerek Bolu halkına gerekse de ilçeleriyle birlikte bütün Bolu’muza siyasi düşüncelerle yaptığı uygulamalardan vazgeçer. Dün AK Parti Belediyeciliği idaresinde iş kapasitesi, araç parkıyla ve bütçesi ile Bolu ilinin Büyükşehir Belediyesi vazifesini gören Bolu Belediyesi’nin parti ayırımı yapmaksızın tüm Bolu’daki Belediyelere yardım eden, kucaklayan yapısının siyasete kurban edildiğini görmekten üzüntü duymaktayız. Bolu, ilçeleriyle birlikte bir bütündür ve bunu kimsenin bozmaya hakkı yoktur. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı, fazladan 30 bin liranın boşa harcattığı Yeniçağa Halkı ile helalleşmeye davet ediyorum."

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.