40 HANELİ KÖYDEKİ FUARA YOĞUN İLGİ

NARZANLAR KÖYÜ HACET BAYRAMI VE TARIM FUARI

7 Temmuz 2019

  HABER / MUTLU YUCA

  Bolu'nun Göynük ilçesinde en verimli tarım arazilerinin bulunduğu 40 haneli Narzanlar Köyü'nde bu yıl ikincisi düzenlenen Hacet Bayramı ve Tarım Fuarı yoğun ilgi gördü. Fuara katılan yaklaşık 30 firmaya Göynük Kaymakamı Eyüp Güngör tarafından plaket hediye edildi.

  2017 yılında Turhan Kasım'ın girişimleriyle düzenlenen tarım fuarının ikincisi Narzanlar Köyü'nde yapıldı. Kasım'ın bu kez muhtar olarak organize ettiği tarım fuarına katılan traktör, zirai ilaç, tohum ve ekipman firmaları ürünlerini sergiledi. İlçe Kaymakamı Eyüp Güngör'ün yanı sıra Sakarya ve çevre ilçelerden köye akın eden yaklaşık iki bin kişiye kazanlar dolusu pilav ve tavuk döner dağıtıldı.

  Kaymakam Güngör, 40 haneli yaklaşık 300 kişinin yaşadığı köyde tarım fuarının açılmasını sağlayarak bir ilke imza atan Kasım ile birlikte fuarda açılan standları gezdi.

  40 haneli bir köyde yapılan fuarın büyük bir iş olduğunun altını çizen Güngör, "Narzanlar köyü küçük bir köy ama yapılan iş belki bir şehrin yapabileceği büyüklükte bir iş. Yaklaşık iki bin kişilik bir katılım var. Bu fuarın her yıl üzerine eklenerek devam edeceğini umuyorum. Bu cesaretinden dolayı köy muhtarımız Turhan Kasım'a çok teşekkür ediyorum. Böyle programların yapılması köylerimizde yapılması ayrı bir güzellik. Bu fuarın köylülerimizin ayaklarına kadar gelmesi bizim ülke olarak, devlet olarak tarıma ne kadar önem verdiğimizi gösteriyor. Bu fuarın bir örnek olmasını diliyorum. Bu fuar her ne kadar 40-50 haneli bir köyde olsa da binlerce insanın katılabildiği bir fuar olduğunu ve inanarak nelerin yapılabileceğini gösteriyor. 40 haneli bir köyün muhtarın ne kadar büyük bir işin altına imza attığını gösteriyor. Bu Türkiye'nin bir çok kentindeki muhtarlara örnek olsun." şeklinde konuştu.

  Tarım fuarının bir örnek olduğunu belirten Kasım ise şunları söyledi:

  "İleride daha iyi fuarların olması için çalışacağız. Katılan herkese çok teşekkür ediyorum. Bir vefa borcunu olarak bunu ödediğimi düşünüyorum. Köyümüz ve çevre köylerle birlikte bu bölgede 60 bin dönüm bir arazi işleniyor. Bunun yaklaşık 25 bin dönümü yağlık ayçiçeği. Geri kalanı da buğday, arpa ve yulaf. Bu nedenle bu bölgenin tarım fuarlarına ihtiyacı vardır."

  Güngör, fuara katılan firmaların temsilcilerine plaket hediye etti.

  1 yorum yapılmış

  • Mustafa yılmaz 11 Temmuz 2019 • 11:38

   Muhtarımız Turhan KASIM güzel bir organizasyon yapmış devamını bekleriz
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.