DÜZCE'DE PAT PAT'LARA YASAKLAR GELİYOR

PAT PAT'LA İNSAN TAŞIMAK VE KARA YOLUNA ÇIKMAK YASAKLANIYOR

18 Haziran 2019

  Düzce'de pat pat diye tabir edilen tarım aracı kazalarının ardından Vali Zülkif Dağlı, tarım aracının kesinlikle kara yoluna çıkmasına müsaade etmeyeceklerini açıkladı.

  Vali Dağlı, ilçe ziyareti kapsamında Kaymakam Yasin Öztürk'ü makamında ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı. 'Pat pat' diye tabir edilen tarım aracıyla yaşanan kazalarda ölümlerin yaşandığına dikkat çeken Vali Dağlı, tarım araçlarının yolcu taşımada kullanıldığını ve bunun yanlış olduğunu söyledi.

  Pat patlarla ilgili yeni düzenlemeler yapılacağını kaydeden Vali Dağlı, şöyle konuştu:

  "10 gün önce bir açıklama yapmıştık, yine ölümlü bir kaza olmuş. Pat pat ile mücadelemiz devam edecek. Tarım aracı kara yoluna çıkabilecek bir araç değil. Vatandaşımız maalesef bunu neredeyse toplu ulaşım aracı olarak kullanıyor. Köylerden ilçe merkezine gelirken 3-5 kişi bindirip gelme şeklinde olaylar yaşanıyor. Bunlara kesinlikle müsaade etmeyeceğiz." 

  Cezaların artık bağlama yoluna gidileceğini vurgulayan Vali Dağlı, "Tabi cezalar yazılıyor. Bundan sonra bağlayacağız, bunun başka çaresi yok. Onun için kimse 'Benim pat patım bağlandı.' diye bize gelmesin. Vatandaşımızın can güvenliğinden biz sorumluyuz." şeklinde konuştu. 

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.