TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI ZEKA OYUNLARIYLA ÖNLENECEK

DÜZCE'DE ÇOCUKLARA AKIL VE ZEKA OYUNLARI EĞİTİMİ

10 Haziran 2019

  Düzce Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce anaokulu, ilkokul ve ortaokullardaki öğrencilere, teknoloji bağımlılığının önlenmesi amacıyla "akıl ve zeka oyunları eğitimi" veriliyor.

  Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde verilen eğitimlerde, çocuklar dokuztaş, mangala, hızlı bardak, reversi gibi oyunlarla tanışıyor.Eğitim kapsamında Düzce Kalıcı Konutlar Spor Salonu'nda düzenlenen turnuvaya, il genelindeki okullarda eğitim gören 440 öğrenci katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, projeyle, çocukların erken yaşta zeka oyunlarıyla tanışmasının ve teknoloji bağımlılığından uzaklaşmasının hedeflendiğini söyledi.

  Yaklaşık 2 yıldır il genelindeki okullarda zeka oyunları sınıfları kurduklarını anlatan Yiğit, "İl genelinde yaklaşık 70 okulumuzda zeka oyunları sınıfı var. Bazı okullarımızda da setler var. 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında hem il genelinde hem de ülke genelinde çok önemli çalışmalar yürütülüyor" diye konuştu.

  Son dönemde çocuklar ve yetişkinlerde teknoloji bağımlılığının arttığını dile getiren Yiğit, şunları kaydetti: "çocuklarımızı zeka oyunlarıyla buluşturarak bunlarla eğlenmelerini sağlamak istiyoruz. Burada anaokulu öğrencilerimize dokuztaş öğretiyoruz, daha sonra evde anne ve babalarıyla oynayacaklar. Böylece bu oyunları yaşatmış da olacağız. Çocuklarımızı teknolojiden ne kadar uzak tutarsak bunu kendimize kar sayıyoruz."

  Öğrencilerin 3 gün boyunca rakiplerini yenmek için ter dökeceği turnuvada, dereceye girenlere çeşitli hediyeler verilecek.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.