BAYRAM TATİLİNİN ACI BİLANÇOSU 86 ÖLÜ

BAKAN SOYLU 76 TRAFİK KAZASINDA 86 KİŞİNİN YAŞAMINI YİTİRDİĞİNİ AÇIKLADI

10 Haziran 2019

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde yaşanan trafik kazalarında 86 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Bayrampaşa Yaş Meyve ve Sebze Hali esnafıyla kahvaltıda bir araya geldi. Ölümlü kazaların yıkıcı olduğunu vurgulayan Bakan Soylu, "2017 yılında 7 bin 427 kişi öldü trafik kazalarında. Bir Baykan ilçesi gitti, öyle düşün. Her yıl bir Baykan gidiyor. Şimdi ben buna tedbir almayayım mı? Aldık" diye konuştu. 

  "YILBAŞINDAN BU YANA ÖLÜMLÜ KAZALAR YÜZDE 40 AZALDI"

  Soylu, yılbaşından itibaren trafik kazasındaki ölümlerin yüzde 40 azaldığını açıklayarak şunları söyledi: "5 ayın sonunu söylüyorum. 6 ay sonunda inşallah aynı trendde olacağız. Bayramın 9 günlük tatilinde 39 ilimizde 73 ölümlü kaza oldu. 86 vatandaşımız hayatını kaybetti. Kaza kara noktalarında bir tek kazamız yok. Hepsinde tedbir aldık. Neredeyse her 10 kilometrede bir bu riskli yerlerin tamamına polis koyduk. 185 bin polis ve jandarma trafik görevlisi görevlendirdik. Bayram tatillerinde trafik kazalarındaki ölümlerde, son 10 yıla göre yüzde 51,5, geçen yıla göre yüzde 48,5 azalma söz konusu. Şimdi Kurban Bayramı'ndaki tatil için hazırlık yapmaya başladık."

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.