ÜNAL KARAMAN'IN SÖZLEŞMESİ 2 YIL UZATILDI

KARAMAN BORDO MAVİLİ TAKIMLA İKİ YILLIK SÖZLEŞMEYE İMZA ATTI

7 Haziran 2019

  Trabzonspor, teknik direktör Ünal Karaman'ın sözleşmesini 2 yıl uzattı. Anlaşmaya göre Karaman'a, görev yapacağı 2019-2020 ve 2020-2021 sezonlarında olmak üzere, her sezon için 4 milyon 500 bin lira ücret ödeneceği kaydedildi. 

  Bordo-mavililer, geçen sezon takımın başında görev yapan Karaman için Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde imza töreni düzenledi. Kulüp başkanı Ahmet Ağaoğlu ve yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu törende, Karaman ile 2 yıllık sözleşme imzalandı. Başkan Ahmet Ağaoğlu, yaptığı açıklamada, geçen sezon teknik direktör Ünal Karaman ile konuştukları zaman uzun bir süreçten geçileceğini ifade ettiklerini belirtti. Yaşanan süreçte Karaman'ın teknik direktörlüğünün üstünde ve ötesinde yük, sorumluluk yüklendiğinin de farkında olduklarını vurgulayan Ağaoğlu, şöyle devam etti:

  "Hemen hemen asli görevlerimizin dışında da pek çok şeyle uğraşmak zorunda kaldık. Mesela kendi adıma konuşayım, çok önemli bir bölümünde kulübe başkan olarak mı hizmet ettim yoksa tahsildar olarak mı hizmet ettim, ikincisi biraz daha doğru ancak bu bir süreç. Herkesin fedakarlık yapması gerekiyordu. Bu anlamda hocamıza çok teşekkür ediyorum. Tamam başkanlık da Trabzonspor'da biraz sıkıntılıdır, zordur ama en zor olanı Türkiye'de teknik direktörlüktür, hele Trabzonspor'da bu çok daha zor ve çok daha farklıdır. Allah'a şükür belirli bir noktaya kadar getirdik. Hem teknik heyetimiz hem oyuncularımız çok büyük özveri gösterdiler. Bundan sonrası için biraz daha önümüz temiz. Önümüzü biraz daha süpürerek biraz daha umut ve biraz daha farklı bakarak inşallah kafamızdaki düşüncelerimizi hem kulübün idari yapısına hem de sahaya yansıtabilecek bir pozisyonda olabileceğimizi düşünüyorum."

  Ağaoğlu, teknik direktör Ünal Karaman ile 2 aydır sürekli olarak profesyonel kadro yapılanmasını, altyapının yapılanmasının nasıl şekilleneceği, nasıl daha efektif olarak çalıştıracaklarını münazara ettiklerini ifade ederek, şunları söyledi:

  "Bütün arzumuz, camianın gurur duyacağı, beğenerek izleyeceği bir profesyonel kadro oluşturmak ve bunun devamlılığını, sürdürülebilirliğini sağlamak. Allah inşallah mahcup etmez. Hocamız, yönetim olarak her şeyi ile güvendiğimiz, inandığımız, sağlam karakterli ve yönetimin işini kolaylaştıran bizimle aynı düşünce yapısına sahip olan ve aynı özveriyle hizmet eden bir insan. Trabzonspor'un bu tür şansları da var. Trabzonspor'un sıkıntılı süreçten çıkması için elinden gelen gayreti sarf eden insanlar var camianın içinde. Zaten bu kadar ağır türbülans, sıkıntılar yaşayan bir kulübün ayakta kalması mümkün olmazdı. Hocamız da kulübün bu neferlerinden birisi. Bizimle beraber tekrar 2 yıllık birlikteliği imzaladığı için çok teşekkür ediyorum. Kendisine yönetim adına şu sözü veriyorum, her şeyiyle arkasındayız, yanındayız, sağındayız, solundayız. Ama her şeyden önemlisi birlikte ve yan yanayız."

  Teknik direktör Ünal Karaman bir sezon boyunca oyuncularıyla sevinci, hüznü paylaştıklarını belirtti. Trabzon’un farklı bir şehir olduğuna değinen Karaman, "Bu şehir her şeyiyle farklı bir şehir, eğer dokusunu bozma adına ısrarcı olmazsak." dedi.

  Karaman, başta yönetim kurulu olmak üzere kendilerine destek veren herkese teşekkür ederek, "Onlar olmazsa biz olmayız. Bizim hem profesyonel manadaki yaşayışımızı hem de hayat standartlarımızı kolaylaştırmak için camiaya iyi hizmet verebilme noktasında hep önümüzü açtılar, önümüzü süpürdüler, önümüzde pislik bırakmamaya gayret gösterdiler. Bu anlamda başkanıma, yönetim kurulu arkadaşlarıma ve bütün emekçilerimize teşekkür ediyorum." diye konuştu.

  Trabzonspor'a hizmet etmekten büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Karaman, zaman zaman yaşanan zorlukların bazen imkan ve fırsatları da beraberinde getirdiğini dile getirdi.

  Sorumluluklarını da bildiklerini aktaran Karaman, şöyle konuştu:

  "Hiçbir zaman kaz tüyü yataklarda, mükemmel ortamlarda mükemmel maddi ortamlar sunulmadı bize. Geçmişte yaşadıklarımız ve bugüne baktığımda sporculuk duruşundan asla taviz vermeyen, her gün öğrenmeye gayret eden bir öğrenci grubum vardı. Öğrenmeye de devam edecekler, tıpkı bizler gibi. Biz de bu oyuncu grubu olduğu sürece, saha içerisinde de mücadele eden taraftar grubu olduğu müddetçe şehrimizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağız. Her oyuncu bizim için çok değerli. Bunun içerisinde bizim üzülerek gönderdiğimiz oyuncular da dahil bütün çabamız onları kazanma adına olur."

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.