EN BÜYÜK HAYALLERİNDEN BİRİSİ GELİNLİK GİYMEKTİ

CAM KEMİK HASTASI KIZIN BÜYÜK MUTLULUĞU

6 Haziran 2019

  Sakarya'nın Kocaali ilçesi Şerbetpınar mahallesinde yaşayan, kan çiftinin tek çocuğu olan 17 yaşındaki cam kemik hastası Kader Kan, gelinlik giyerek en büyük hayalini gerçekleştirdi.

  Doğuştan cam kemik hastalığı olan, Kader Kan’ın en büyük isteklerinden birisi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı görmekti. Mart ayında Sakarya’ya gelen Erdoğan’la görüşme fırsatı bulan genç kız bu kez de gelinlik giyerek hayattaki en büyük ikinci hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadı. Baba Ahmet Kan kızının isteğini yerine getirerek gelinlik giydirip düğün yaptı.

  Hayatta üç isteğinin olduğunu söyleyen Kader Kan, "Birincisi Cumhurbaşkanımızı görmekti ve görüştüm. İkincisi düğün yapmaktı düğünümü de gerçekleştiriyorum. Üçüncüsü ise ev almak ve inşallah  evimizi de alacağız. Bütün akrabalarım ve dostlarım burada beni yalnız bırakmadı düğünüme geldiler, ben çok mutluyum. Düğünüm var ve çok heyecanlıyım" diye konuştu.

  Kızına hayatının sonuna kadar bakacağını anlatan baba Ahmet Kan, "Kızımın ikinci hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bütün akrabalarımız, dostlarımız hepsi yanımızda onlarla gurur duyuyorum. Hepsinden Allah razı olsun, hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kader’in üçüncün hayali ise Karasu ilçesinden bir ev almak. Bende şimdi bunun alt yapısını yapmaya başladım. 2023 yılında da üçüncü hayalini gerçekleştireceğim. Kader ne derse o olur. Onun isteklerini yerine getiriyorum. Kader’e yıllardır gururla bakıyorum. Doğuştan cam kemik hastası olan Kader’e hayatımın sonuna kadar bakacağım" diye konuştu.

  Ahmet Kan, kızını kucağına alarak zaman zaman kemençe eşliğinde birlikte horon oynayarak doyasıya eğlendi.

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.