LİSELİ ÖĞRENCİLERE ULUSLARARASI SERTİFİKA PROGRAMI

SAKARYA'DA 38 ÖĞRETMEN İLE 22 ÖĞRENCİ SERTİFİKA İÇİN EĞİTİM ALIYOR

29 Mayıs 2019

  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un liselerde öğrenciler için uluslararası geçerliliğe sahip sertifika programlarının başlatılacağını açıklamasının ardından Sakarya'da 38 öğretmen ile 22 öğrenci sertifika programı için eğitimlerine başladı.

  Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitimde Bilgi İletişim Teknolojileri Sertifikasyonları ve Dijital Dönüşüme Liderlik Projesi kapsamında başlatılan eğitimler devam ediyor. Proje kapsamında Adapazarı Belediyesi Becerikli Kâşifler Atölyesinde Sakarya’da farklı branşlardan 38 öğretmen ve 22 öğrenci ilk etapta eğitime alındılar. Lise öğrencileri için bilişim teknolojileri alanında başlatılan yeni uygulamayla ilgili bilişim teknolojileri alanında da sertifikasyon programı sürüyor.

  Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, dünya çapında geçerli sertifika programına başladıklarını açıklayarak, "Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanımız bir açıklama yapmıştı. Orta eğitim kurumlardaki öğrencileri yetkin mezun olarak mezun edeceğiz demişti. Bizde bütün dünya çapında geçerli bir sertifika çalışmalarına başladık ve öğrencilerimiz eğitimde bilgi iletişim teknolojileri sertifikasyonları ve dijital dönüşüme liderlik projesi  kapsamında eğitime alınarak uluslararası geçerli sertifika verilecek" diye konuştu.

  Sertifika programına katılan öğrencilerde eğitimlerinin ardından uluslararası sertifika alacaklarını söyledi.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.