“SP’Lİ KARDEŞLERİMİZİN BANA OY VERECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM”

BİNALİ YILDIRIM’DAN SP ÇIKIŞI…

23 Mayıs 2019

  Cumhur İttifakı’nın AK Partili İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Binali Yıldırım 23 Haziran’da yenilenecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde Saadet Partililerin kendisine oy vereceğini söyledi. Sosyal medya hesabından Yıldırım seçim sonuçlarına neden itiraz ettiklerini ve oylar için neden "çalındı" iddiasında bulunduklarını da açıkladı.

  AK Parti Yıldırım twitter hesabından yaptığı açıklamada 23 Haziran’da yenilenecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde Saadet partisi tabanından oy alacağı iddiasında bulundu.

  Yıldırım sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Saadet Partisi'ne oy veren kardeşlerimizin tekrarlanacak seçimde bana oy vereceklerini düşünüyorum. Çünkü Erbakan Hoca hayatı boyunca millî ve yerli vurgusu yaparak siyasi ömrünü tamamlamıştır. Türkiye’nin özgün savunma sanayisinin olması gerektiğini söylemiştir” dedi.

  Yıldırım ayrıca sosyal medya hesabında seçim sonuçlarına neden itiraz ettiklerini “Biz durup dururken itiraz etmedik, oradaki anormallikleri görünce itiraz ettik. Örneğin; Çekmeköy 1119 sayılı sandıkta benim partimin İlçe Belediye Başkanı 143 oy alıyor, ben 17 oy alıyorum. Düzeltme olduktan sonra 187’ye çıkıyor yani 170 oy çalınmış” şeklinde açıkladı.

  Oylar için neden “Çalındı” iddiasında bulunduklarını da Yıldırım, “Neden çalındı diyoruz? Oylar çalınmamışsa 29 bin 400 olarak açıklanan fark 13 bin 700 seviyesine nasıl düştü? Yeniden sayım yapılıp düzeltmeler olunca her iki adayın da oy kazanıp veya kaybetmesi gerekirken fark bizim lehimize yarı yarıya azalıyor ve 29 binden 13 binlere düşüyor” paylaşımı ile açıkladı.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.