İÇERİYE NASIL SIZMIŞLAR…

EVDE NUTUK VE ATATÜRK FOTOĞRAFI OLMASI ŞART KOŞULMUŞ

20 Mayıs 2019

  Emniyet Genel Müdürlüğü TEM Dairesi Başkanlığınca "FETÖ/PDY askeri mahrem yapılanması"ndaki şüphelilerin iletişim için kullandığı kontörlü sabit/ankesörlü telefon hatlarına ilişkin tespit ve değerlendirmelerin yer aldığı rapor hazırlandı.

  Rapora göre, 1980'li yıllardan beri Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içerisine sızmaya başlayan FETÖ, 1990'lı yıllardan itibaren bu sızmayı sistematik hale getirdi.

  Terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen'in 1980'li yıllarda örgüt mensubu Hava Harp Okulu öğrencileriyle yaptığı bir sohbet toplantısında, "Bizim işimiz çok uzun soluklu bir iş, acele etmeyin ve kendinizi belli etmeyin. Askeriyede, maarifte, emniyette, yargıda ve bunların en etkin yerlerinde yerimizi alacağız. En az 20-30 sene sonra harekete geçtiğimizde kimsenin yapacak bir şeyi kalmayacak zaten. İçki içebilirsiniz, amirinizin bütün işlerini halledin ki sizden vazgeçmesin." şeklindeki söylemleri doğrultusunda stratejisini belirleyen örgüt elemanları söz konusu kurumlara sızmaya başladı.

  15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştiren FETÖ/PDY, TSK'deki yapılanmasını "mahrem hizmetler" olarak isimlendirirken bu yapılanmadaki mensuplarından gizliliğe azami derecede bağlı kalınmasını istedi.

  Raporda örgüt öğrencilerinin ev tutarken dikkat ettiği hususlara ilişkin evin ara kat olmalısı, giriş katı olmaması,  aynı binada başka bir askeri personel olmaması, binada kamera olmaması, girişte güvenlik olmaması, genelde eski eşya satanlardan eşya alınması, evin örgüt evine benzememesi için evin girişine kesinlikle halı konmaması, evde 'Nutuk' ve 1-2 tane Atatürk fotoğrafı bulunması ve bunların belirgin yerlerde tutulması evde seccade, takke kesinlikle olmaması yer aldı.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.