ÖZCAN YAĞIŞ BİLANÇOSUNU ÇIKARDI...

“DÜN GECE ALLAH BİZİ KORUMUŞ”

19 Mayıs 2019

  Bolu’da gece boyunca yağan sağanak yağışın ardından ortaya çıkan bilanço hakkında bilgi vermek üzere basın toplantısı yapan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Belediye’nin 135 günde Bolu’ya verdiği su miktarının 4 saat içinde Bolu’ya yağış olarak düştüğünü ifade etti. “Dün gece Allah bizi korumuş. Can kayıpları dahi olabilirdi. Bu bize de tabi uyarı oldu. Bolu’da alt yapı sorunu yok diyorlardı ama olduğunu gördük. Alt yapıyı değiştireceğiz anlamına geliyor bu durum” diye konuştu.

  HABER: ARZU SARI

  Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan Bolu’ya su baskınları yaşatan sağanak yağışın ardından bilançoyu gözler önüne sermek için basın toplantısı düzenledi.

  Bolu’ya 1938’den bu yana bu denli yoğun sağanak yağmadığına dikkat çeken Özcan, Belediye’nin 135 günde Bolu’ya dağıttığı toplam su miktarı kadar metrekare başına toplam 4 saatte bu yağışın düştüğünü belirtti.

  Bolu’nun 7 bin 500 hektarlık alanında metrekare başına 61.5 litre su düştüğünü söyleyen Özcan, bu ölçünün 10 dönümlük, yani bir apartmanın kaplayacağı kadar alanda 600 ton olarak ölçüleceğini belirterek durumun ciddiyetini gözler önüne sermeye çalıştı.

  Belediye’ye 200’ün üzerinde ev ve iş yerinden ihbar geldiğini söyleyen Özcan, kendi evinin bodrum katını da su bastığını belirterek “Bolu’da alt yapı sorunu kalmadı diyenler vardı, olduğunu görmüş olduk. Bu bize de uyarı oldu tabi. Alt yapıyı değiştirmemiz gerektiğini gördük” diye konuştu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.