TEK KOLUYLA YARIŞMADA BİRİNCİ OLDU

LİSE ÖĞRENCİSİ EDANUR AVCI'NIN AZMİ TAKDİR TOPLUYOR

16 Mayıs 2019

  Sakarya'da staj yaptığı yerde kıyma makinesine kaptırdığı sol kolunu kaybeden lise öğrencisi Edanur Avcı, küsmeyip devam ettiği aşçılık mesleğinde azim ve çalışkanlığının karşılığını katıldığı yarışmada birinci olarak aldı.

  Aşçılık mesleğine gönül veren Avcı, staj yaparken geçirdiği iş kazası nedeniyle tek kolunu kaybetmesine rağmen mesleğe olan aşkını hiç kaybetmedi. Avcı, tek koluyla mesleğini sürdürürken katıldığı yarışmada da birinci oldu.

  Yaşadığı kazanın mesleğini yapmasına engel olmadığını vurgulayan Avcı, "hastanede yattığım süreçte acaba yeniden aynı şeyleri yapabilecek miyim diye düşündüm. Eve ilk gittiğimde yapmak istediğim pastaydı, yapabildiğimi gördüm. 'Bunu yapabiliyorsam daha iyisini de yapabilirim' dedim. Daha çok çalıştım, daha çok denedim ve başardım.

  Kazadan sonra bir yarışma vardı ve yarışmaya katılırken biraz tedirgindim çünkü yapamam korkusu vardı. Ama yapacağım dedim denedim ve oldu. Yarışmayı da birincilikle kazandım" diye konuştu.

  Engelinin hedeflerine engel olmadığını anlatan Avcı, şöyle konuştu: "Eve kapanmamak lazım bu durumda azmetmek lazım, çalışmak lazım. Çalıştığınız sürece her şeyi de başarabilirsiniz. Hiç bir şey bitmiş değil bence. Benim bir hedefim var ve benim bu durumum engelli olmama mani olmuyor. Hedefimi gerçekleştireceğim ve bir butik pastane dükkanı açacağım. Üniversiteye gitmek istiyorum, okumak istiyorum, eğitmen olmak istiyorum."

  Sakarya Aşçılar ve Pastacılar Derneği  Başkanı Hatice Akman'da Avcı'ya destek olduklarını belirterek, "Edanur’un hayali bir pastacı olmak ve kolunun böyle olması onu bu işte engelde olmuyor.Edanur bir kaza geçirdi ve herkese bir mesaj veriyor" diye konuştu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.