O İNŞAATIN RUHSATI İPTAL EDİLDİ

KÜLTÜR MAHALLESİ'NDE YOL ORTASINA YAPILAN İNŞAATIN RUHSATI İPTAL EDİLDİ

15 Mayıs 2019

  Kültür Mahallesi’nde birkaç yıl önce genişletilen 2 yıllık MYO’nun yanındaki yolun ortasına eski Başkan Yılmaz'ın verdiği ihale sonrası seçim gecesi temeli atılan inşaatın ruhsatı, mahalle halkının tepkisi nedeniyle Bolu Belediye Başkanı Özcan tarafından iptal edildi.

  MERKEZ HABER

  Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın 5 Nisan’da mazbatasını almasından sonra eylem yaparak Kültür Mahallesi’nde yolun ortasına yapılmaya başlanan inşaatın durdurulmasını isteyen mahalle halkının talebine Özcan’dan cevap geldi.

  Bolu Eski Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz tarafından seçim gecesi sabaha karşı temelinin atıldığı iddiasıyla tepki gösteren Kültür Mahallesi halkı, Özcan’ın da kendilerine seçim vaadi olarak inşaatın yapılmasına engel olacağı sözünü verdiğini söyleyerek, eylemlerinde inşaatın durdurulmasını istemişti.

  Merkez Haber de 7 Nisan 2019 tarihinde Kültür Mahallesi halkının bu tepkisini dile getirerek, yol ortasına bir gecede temeli atılıveren inşaatın haberini yapmış, “Özcan’ı Bekleyen İlk Zorlu  Görev” başlığıyla “Bu yol ne olacak?” diye sormuştu.

  Aradan geçen kısa bir zaman sonra Bolu Belediyesi söz konusu olan yol ortasına dikilen inşaatın durdurulması ve ruhsatının iptal edilmesi kararını verdiğini açıkladı.

  Belediye’den yapılan açıklamada; “Bolu kamuoyunda tepki çeken Bolu Merkez Kültür Mahallesi 1983. Ada, 4 parsel üzerine kayıtlı taşınmazda devam eden yapı inşaatı ile ilgili 15.03.2019 tarih ve 51 sayı numarasıyla verilen yapı inşaat ruhsatı, Bolu Belediye Encümeni'nin 14.05.2019 tarih ve 480 sayılı kararıyla iptal edilmiştir. İlgili karar gereğince inşaat durdurulmuştur” denildi.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.