ÖĞRENCİLER EDEBİYATÇILARI TANIYORLAR

SAKARYALI YAZARLARIN KİTAPLARINI OKUYUP BİRBİRLERİNE ANLATTILAR

14 Mayıs 2019

  Erenler İlçesi Halit Evin Anadolu kız İmam Hatip 11 sınıf öğrencisi Eslem Kaplan, yazar Fahri Tuna ile ortaklaşa geliştirdikleri bir proje ile 24 lise öğrencisi 24 Adapazarlı şair ve yazarın birer kitabını okuyarak birbirlerine anlattılar.

  Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Adapazarı Kaymakamlığı ile Yazarlar Derneği’nin de destek verdiği 'Adapazarı Gençliği Yazarlarını Okuyor' projesinde  24 lise öğrencisi Adapazarlı şair ve yazarların birer kitabını okuyarak birbirlerine anlattılar.

  Sakarya Kent parkta gerçekleşen etkinliğe Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Sakarya Yazarlar Derneği Başkanı Hasan Sağlan ve öğrenciler katıldı.

  Sakaryalı yazarları tanıtmak için proje hazırladıklarını belirten Proje koordinatörü Eslem Kaplan, "Sakaryalı yazarlarımızı hem tanımak hem de tanıtmak için buradayız.12 liseden 24 arkadaşımızda bizlere desteklerini esirgemedi. İleride daha da büyüyüp bu yazarların içerisine kendi adlarımızı da yazdırabiliriz" diye konuştu.

  'Adapazarı Gençleri Yazarlarını Okuyor' başlattıklarını anlatan Yazar Fahri Tuna ise şunları söyledi: "Adapazarı’nın vefat etmiş Sait Faik Abasıyanık gibi ulusal dergilerde yazıları yayınlanmış 24 yazarı tespit ettik. Bu gençler kendileri seçtiler. Adapazarı’nda 12 liseden 24 genç katıldı. Kitapları okuyup birbirlerine anlattılar"

  Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş'da projenin Adapazarı'nda hayat bulmasının çok anlamlı olduğuna dikkat çekerek, "Edebiyatın beşiği olan bir yerdeyiz. En güzel tarafı da bu projeyi bir öğrencimizin açılım yapması olması. Bu projeyi çok önemsiyoruz ve sanata edebiyata değer veriyoruz" dedi.

  Sakarya Yazarlar Birliği Şube Başkanı Hasan Sağlam'da "burada güzel bir etkinlik gerçekleştirdik. Bizim işimiz edebiyat. Kim ne yazdı, ne yaptı biz bunları gençlerimizle buluşturmak istiyoruz, hedeflerimizden biri bu" şeklinde konuştu.

   

  1 yorum yapılmış

  • Emre Baysal14 Mayıs 2019 • 21:23

   Sizleri tebrik ederim harika bir iş çıkardınız.
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.