YENİ EMEKLİLİK SİSTEMİ YOLDA

ALBAYRAK, "TÜM PAYDAŞLAR MEMNUN KALACAK"

13 Mayıs 2019

  Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, emeklilik sisteminde değişiklik yapılacağının sinyalini verdi.

  Bakan Albayrak bir haber kanalında katıldığı programda emeklilik sistemi ile ilgili tüm paydaşların memnun kalacağı bir emeklilik sistemi ortaya koyacaklarını söyledi. Albayrak bu yıl içinde değişimi gerçekleştireceklerini belirtti.

  Türkiye'nin 4 yıldan fazla seçimsiz bir döneme girdiğini söyleyen Albayrak, "Hızlı adımlar atacağımız bir dönem olacak" dedi. Albayrak, "Kişi başına gelir 12 binden, 9-10 bine düşüyor, terör saldırıları, 15 Temmuz... Bunun iç yönetimsel kaynaklı değil, dış kaynaklı olduğunu toplumumuz görmüyor mu? Biz dik durmaya devam ettikçe güçlü çıkacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın" şeklinde konuştu

  Türkiye ekonomisinin emin adımlarla ilerlediğinin altını çizen Albayrak, "Son 8-10 ayda çok önemli altyapı düzenlemeleri adımları attık. Dış faktörlerin ekonomiye etkisini minimize edecek adımlar attık" dedi. Dünyayı ilgilendiren travmatik bir şey yaşanmadığı süreçte Türkiye'nin daha etkili, dengeli bir dönem yaşayacağını belirten Albayrak, 2020-2021'in daha iyi olacağını, 2018'in etkilerinin silineceğini kaydetti.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.