SEVİMLİ TEMBEL 1 YAŞINA GİRDİ...

TEMBELLİKTEN KENDİSİ İÇİN HAZIRLANAN YİYECEKLERİ BİLE YEMEYE ÜŞENDİ

13 Mayıs 2019

  Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı'nın maskotu haline gelen Türkiye'nin ilk tembel hayvan yavrusu "Manana" 1 yaşına girdi. Bu sevimli tembel için ise hayvanat bahçesinde bir doğumgünü partisi düzenlendi.

  Manana'nın yaşadığı alana doğum günü mesajları asılırken, sebze ve meyvelerden oluşan yiyecekler hazırlandı. Annesinden yeni ayrılan ve gezinmek yerine bir köşede uyumayı tercih eden Manana'yı görevliler elleriyle beslemek zorunda kaldı.

  Manana için hazırlanan sebze ve meyveden oluşan yiyecekleri de Felix ve Benny yedi. Tembel hayvan, doğal yaşam alanı olan tropikal iklimlerde gününün büyük çoğunluğunu tutunduğu ağaçlarda uyuyarak geçiriyor ve memeliler arasında "en yavaş canlı" olarak adlandırılıyor.

  Veteriner Hekim Hilal Akbaş, yaptığı açıklamada, Manana'nın, 2 parmaklı tembel hayvan olduğunu belirtti. Akbaş, "Türkiye'nin tek tembel hayvan yavrusu. Nesilleri tehlike altında olduğundan ve yaşam alanlarının tahrip edilmesinden dolayı parkımızda koruma programları altında üreme çalışmaları sürdürülmektedir. Bunun için de büyük çaba sarf etmekteyiz. Manana, 1 yılını annesinin yanında geçirdi. Yavaş yavaş gezinerek kendi başına beslenmeye başladı" bilgisini verdi.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.