“İSTANBUL DAHA GÜZEL OLACAK”

YILDIRIM’A BOLU’DAN DESTEK GİDİYOR…

13 Mayıs 2019

  AK Parti Bolu İl Başkanı Doğanay, AK Parti Genel Merkezi tarafından oluşturulacak program ve verilecek görevler kapsamında 23 Haziran seçimlerinde İstanbul’da yapılacak olan seçim çalışmalarına katılacağını söyledi. “Güzel İstanbul, Binali Yıldırım Başkanımızda daha güzel olacak” diyen Doğanay, ayrıca YSK kararına CHP safhından yapılan eleştirileri de kınadı.

  31 Mart Yerel Seçimleri sonrası YSK tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde yapılan usulsüzlüklerin ve hukuksuzluğun, tescil edildiğini söyleyen AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, bu kararı veren YSK Üyelerinin çete olarak nitelendirilmesine tepki gösterdi.

  Doğanay “YSK’nın kararını beğenirsiniz, beğenmezsiniz ancak YSK’nın kararlarına saygı duymak, bir hukuk devletinin olmazsa olmazıdır. Eleştirileri YSK’nın saygın üyelerini hedef gösterip, isimlerini, soy isimlerini söyleyerek, itibar cellatlığına dönüştüremezsiniz. Böyle bir şeyi kabul edemeyiz. Bu konularda yeterli bilgi sahibi olup propagandadan uzak şekilde özellikle de siyasi tarafgirlik içerisinde olmadan değerlendirme yapılması her zaman saygıyla karşılanır ama onun ötesindeki açıklamalar seçim sonuçlarına, demokrasimize, sandığa ve hukuka müdahale olarak algılanır ki onu da saygıyla karşılamamızı kimse beklemesin. Ana muhalefet partisi; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptali yönünde oy kullanan 7 YSK üyesini çete olarak nitelendirdi. Bunu tasvip etmiyoruz. Çok yanlış bir ifade. Orası yüksek yargıçlardan oluşan bir kurul. İşinize gelen karar verdiği zaman saygın oluyorlar, işinize gelmeyen ya da kabullenmek istemediğiniz bir karar verdiği zaman çete oluyorlar. Bunu reddediyoruz, kınıyoruz” dedi.

  CHP’deki bu hazımsızlığı anlayamadığını da belirten Doğanay, “Halka gitmekten, halkın iradesine başvurmaktan bu kadar çekinen bir parti daha ben görmedim” diye konuştu.

  İstanbul’da 65 bin Bolulunun yaşadığına dikkat çeken AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, AK Parti Genel Merkezi tarafından oluşturulacak program ve verilecek görevler kapsamında 23 Haziran seçimlerinde İstanbul’da seçim çalışmalarına katılacağını söyledi. Doğanay “Güzel İstanbul, Binali Yıldırım Başkanımızda daha güzel olacak” ifadelerini kullandı.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.