BABADAN KALAN FIRINLA AİLESİNİN GEÇİMİNİ SAĞLIYOR

ÇOCUKLARININ GELECEĞİ İÇİN GECE GÜNDÜZ FIRINDA ÇALIŞIYOR

13 Mayıs 2019

  Babasından kalan fırını devralıp 8 yıldır işleten Nursel Yılmaz, vatandaşa sıcak Ramazan pidesi ulaştırabilmek için gece gündüz çalışıyor.

  Akyazı ilçesi Küçücek Mahallesi'nde fırın işleten Nursel Yılmaz, 8 yıl önce Almanya'dan Türkiye'ye geldikten sonra babasına ait kiracılarının işlettiği 35 yıllık fırını devraldı. Kadının gücünü ve azmini "kadın bir işi istedi mi başarır" sözüyle özetleyen Yılmaz, önüne çıkan olumsuzluklara rağmen yılmadan çalışıp iki kızını evlendirdi, 19 yaşındaki oğluna ve 7 kişiye fırında istihdam sağladı.

  Yılmaz, fırında hamur yoğurmadan temizliğe kadar her işi yaptığını anlattı. Özellikle ramazanda, ısısı 250 dereceye varan fırının önünde çalışmanın zor olduğunu ifade eden Yılmaz, "İlk başta işimiz zordu, işi öğrenince iş kolaylaşıyor ama yinede fırıncılık işi zor tabi ki. Fırın işi erkek işidir bayan işi değildir.Ama üstesinden gelebiliyorsun. Bayanların ellerinden her iş geliyor üretebilirler yapabilirler" dedi.

  Fırından pide alan vatandaşlarda fırında bir bayanın pide yapması ve kadın elinin değmesinin güzel olduğunu ve devamlı buradan pide aldıklarını anlattı.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.