YUSUF BEBEĞİ KURTARMAK İÇİN SEFERBER OLDULAR

SOSYAL MEDYADA BAŞLATILAN KAMPANYADA 400 BİN TL TOPLANDI

10 Mayıs 2019

  Sakarya'da fosfor metabolizması bozukluğu nedeniyle yoğun bakımda tedavisi devam eden altı aylık Yusuf Bozkurt'un tedavisi için gereken 400 bin lira sosyal medya üzerinden başlatılan kampanyayla toplandı.

  Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi yoğun bakım ünitesinde yaşam savaşı veren, İbrahim ve Naciye Bozkurt çiftinin bebeği Yusuf'un tedavisi için yurt dışından getirilmesi gereken ilaçla ilgili Sakarya Valiliği'nden izin alınarak, yardım kampanyası başlatıldı.

  Sosyal medyada kampanyayı başlatan 2 milyon takipçisi olan sosyal medya fenomeni, Mehmet Berk Ergin,  Twitter hesabından destek verince kampanya bir anda çığ gibi büyüdü. Yusuf’a yurt dışından getirilecek ilacın parası olan 58 bin Euro 6 günde toplandı. İlacın yurt dışından getirilmesi için ise işlemler başlatıldı.

  Çocuğunun doğduğundan bu yana yoğun bakım ünitesinde tedavi gördüğünü belirten anne Naciye Bozkurt, "yurt dışından gelmesi gereken bir ilaç varmış ve doktorlar bu ilacı almanız gerektiğini söyledi. Bende bu ilacın nasıl alınacağını ve maddi gücüm olmadığı için alamadım. Daha sonra valilik izniyle sosyal medyadan bir yardım kampanyası başlattık. Kampanyada 400 bin lira 5 günde toplandı. Parayı aldık ve gereken yere yatırdık. Şimdi ilacın gelmesini bekliyoruz. İnşallah ilaç Yusuf’a şifa olur ve sağlığına kavuşur. Bu kampanyayı düzenleyenlerden Allah razı olsun. Ben çok mutluyum, mutluluğumu nasıl ifade edeceğimi bilemiyorum. Oğlumu hastaneden çıkartırsam ikurban keseceğim ve oğlumu ilk olarak banyo yaptıracağım ve onu koklayacağım" diye konuştu.

  Minik Yusuf'un ilaç parasının toplanmasında büyük katkı sağlayan Ergin, ise şunları söyledi: "Sakaryalı küçük kardeşimiz Yusuf’u ziyarete geldim, umarım ilacını aldığında iyileşir.12 yıldır sosyal sorumluluk konularıyla ilgilenmekteyim. 2 milyon kitle ile sosyal sorumluluk konusunda mücadele etmeye çalışıyorum. İnsanların mutluluğuna ortak olmaya çalışıyorum. Binlerce insanın mutluluğuna ortak oldum bu zamana kadar. Yusuf kardeşimiz için sonuna kadar destek vereceğime sözüm vardı ve sözümü tuttum. Sosyal medyanın sosyal sorumluluk önemi Yusuf’a yapılan muazzam olayla lanse edilmiştir. Kampanyaya başladığında hesapta ilk gün 39 bin TL vardı. 6 gün boyunca hafta sonu dahil üzere yaklaşık 400 bin lira toplandı. Bu kampanyaya katılan herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.