KÖY OKULUNDAKİ ÖĞRENCİLERİN NEŞELİ GÜNÜ

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ KÖY OKULUNDAKİ ÖĞRENCİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

2 Mayıs 2019

  Kastamonu Üniversitesi öğrencilerince oluşturulan İnsani Yardım Topluluğu üyeleri, ziyaret ettikleri köy okulunda birlikte oyunlar oynadığı çocuklara güzel bir gün geçirdi. 

  Merkeze bağlı Kayı Köyü İlkokulu/Ortaokulunu ziyaret eden 20 gönüllü üniversite öğrencisinden bazıları Nasrettin Hoca ve palyaço kıyafetleri giyerek çocukları eğlendirirken, resim bölümünde okuyan öğrenciler de çocukların yüzlerini ve okulun duvarlarını rengarenk boyadı. 

  Kastamonu Üniversitesi İnsani Yardım Topluluğu üyesi Osman Zünbül, çocuklarla bir araya gelmek için yola çıktıklarını belirterek, "Gönüllülerimizin canlandırdığı Nasreddin Hoca ve palyaçolar çeşitli gösteriler yaptı. Resim öğretmenliği bölümündeki arkadaşlarımız da okulun duvarlarına çizgi film karakterleri çizip, öğrenci kardeşlerimizle rengarenk boyadı" dedi.

  Etkinlikte herkesin çok eğlendiğini belirten Zünbül, "birlikte futbol maçı yapıp ip atladık. Çeşitli yarışmalar düzenleyip halay çektik. Hem çocuk olduk hem de çocuklarla eğlendik. O minik yüreklerin kalbine dokunurken birlikte unutulmaz bir gün yaşadık" diye konuştu. 

  Bu tür etkinlikleri devam ettireceklerine işaret eden Zünbül, "okulları ziyaret edip o masum gülüşleri, o mutluluğu yeniden görmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.