RTÜK BAŞKANI ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU

RTÜK BAŞKANI ŞAHİN ÖĞRENCİLERİN SORULARINI YANITLADI

19 Nisan 2019

  Sakarya'da üniversite öğrencilerine seslenen Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, televizyonlara ödül vereceklerini açıklayarak, "25. yılda en önemli etkinliğim olan 5 ana dalda yayıncılarımıza televizyoncularımıza yapımcılarımıza ödüller vermeyi düşünüyoruz" dedi.

  RTÜK Başkanı Şahin, Sakarya Üniversitesi tarafından kongre merkezinde düzenlenen ‘Görsel-İşitsel Medya ve RTÜK Vizyonu’ konulu konferansa katıldı. İnternet medyası üzerindeki denetim ve düzenleme tedbirlerini herkesten önce kabul ettiklerini ve uygulamaya koyduklarını anlatan Şahin, " Avrupa birliği internet denetim taslağını daha yeni kabul etmişler. Biz bunu bir yıl evvel kabul ettik. Biz özgürlükler alanında da  öndeyiz. AB kabul etmiş olduğu metinler anlamında da öndeyiz. Çocuklar akıllı telefonlarla ve IPAD'lerle erken yaşta tanıştıkları için çocuklarda fiziksel ve tıbbı arızalar yaşayan çocuklar var etrafımızda" diye konuştu.

  Şahin, bir öğrencinin tutuklanan gazetecileri hatırlatması üzerine, " Gazetecilik faaliyeti sebebiyle içeride  bulunan bir gazeteci gösterin onunla ilgili mücadeleyi  ben yapayım. Terör örgütünün sözcülüğünü yaparak gazetecilik yapmaya çalışan birinin içerde olması kadar doğal ne olabilir. Gazeteciyseniz gazetecilik yapacaksınız, terör örgütü mensubuysanız onunda bir bedeli vardır. Bizim bağımsız mahkemelerimiz vardır onun karşılığını alırsınız. Şunu söylüyorum elimizdeki verilere göre içeride gazetecilik yapan gazeteci yoktur"  şeklinde konuştu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.