BAYRAM TATİLİ 9 GÜNE ÇIKARILDI

9 GÜN RESMİ TATİL OLACAK…

19 Nisan 2019

  Ramazan’a sayılı günler kala Ramazan Bayramı tatilinin kaç gün olacağı da merakla beklenmeye başlanmıştı. Vatandaşların ve turizmcilerin yüzünü güldüren haber geldi ve bayram tatilinin 9 gün olacağı açıklandı.

  Ramazan gelmeden tatilinin kaç gün olacağının konuşulduğu şu günlerde vatandaşın ve turizmcinin yüzünü güldüren açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tüm kamu kurum ve kuruluşlarına Ramazan Bayramı tatiline ilişkin idari izin yazısı gönderildi.

  İlk bildiriye göre Ramazan Bayramı tatili 3 Haziran 2019 Pazartesi günü saat 13.00’te başlayıp 6 Haziran 2019 Perşembe günü sona erecekken gelen açıklama ile tatilin 9 Haziran'da sona ereceği belirtildi.

  3 HAZİRAN PAZARTESİ YARIM GÜN

  Kamu kurum ve kuruluşlarına gönderilen yazıda bütün çalışanların 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün idari izinli sayılmalarının Cumhurbaşkanı tarafından uygun görüldüğü belirtildi. Buna göre, idari izin süresince görevli olanlara herhangi bir fazla ödemede bulunulmayacak ancak kullanmadıkları idari izinleri, idarenin uygun gördüğü zamanlarda kullandırılabilecek.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.