TANJU ÖZCAN HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

ÖZCAN'IN SURİYELİ MÜLTECİLER KARARIYLA İLGİLİ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDULAR

18 Nisan 2019

  Uluslararası Mülteci Hakları Derneği, Bolu Belediye Başkanı CHP'li Tanju Özcan'ın Suriyeli mültecilere ayni ve nakdi yardımları kesmesi yönündeki kararı nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

  Uluslararası Mülteci Hakları Derneği, Uluslararası Suriyeli Hukukçular Derneği, İHH, Uluslararası Hukukçular Birliği, Yeryüzü Çocukları Derneği, Hukukçular Derneği, Yeryüzü Avukatlar Derneği, Özgür-Der ve Sadakataşı Derneği temsilcileri derneği üyeleri İstanbul Adalet Sarayında ortak basın açıklaması yaparak Özcan'ın kararını protesto ettiler.

  Uluslararası Mülteci Hakları Derneği adına açıklama yapan Avukat Uğur Yıldırım, Başkan Özcan'ın kararının kamuoyunda infial uyandırdığını savunarak, " Başkan Özcan, İnsan Hakları Beyannamesi'nde yer alan sığınma ve sığınma olanaklarından faydalanmaya ilişkin 14. maddeyi, Anayasa'nın eşitlik ilkesini ve belediye hizmetlerinden herkesin eşit yararlanmasına dair kanunu ihlal etti" dedi.

  Uluslararası Mülteci Hakları Derneği'nin avukatı, Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilmek üzere hazırladığı dilekçesini İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına teslim etti. Dilekçede, Özcan hakkında "kamu hizmetlerinden yararlanma hakkının engellenmesi", "iş ve çalışma hürriyetinin ihlali", "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" ve "nefret ve ayrımcılık" suçlarından kamu davası açılması ve Tanju Özcan'ın cezalandırılması talep edildi.

   

  2 yorum yapılmış

  • Hatice benk 18 Nisan 2019 • 15:24

   Tanju özcsnı destekliyorum bayramlarda tatillerde memleketlerine gidebiliyorlarsa gidip memleketini savunup memleketinde kalabilirler
  • Seyfettin Kınık20 Nisan 2019 • 19:08

   Seçim beyannamesinde yer almış ve Bolu halkı da bu beyannameyi büyük çoğunlukla onaylamiştır. Millet iradesi bu yönde tecelli etmiştir. Tanju bey halkin iradesini yerine getirmektedir. Bolu halkının vergileri, iradeleri yönünde kullanılmalidir.. Başkan Özcan dogru yoldadır...
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.