KÜÇÜK ŞEFLER MUTFAKTA

TEPE, “OKULDAN KAÇAN DEĞİL, OKULA KAÇAN ÇOCUKLAR”

17 Nisan 2019

  2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde Bolu’da Beceri Temelli Unlu Mamuller Atölyesi kuruldu. İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, İzzet Baysal Abant Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde açılan Unlu Mamuller Atölyesi’nde kurabiye yapımını ve kurabiyenin hikayesini öğrenen ilkokul öğrencilerinin çalışmalarına katılarak öğrencilerle sohbet etti.

  İzzet Baysal Abant Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde açılan Unlu Mamuller Atölyesi’nde kurabiye yapımını ve kurabiyenin hikayesini öğrenen ilkokul öğrencilerinin çalışmalarına katılan İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, “Çocuklarımız bu tür atölye çalışmalarımız sayesinde okulu sevecek, okula gelmek isteyecekler” dedi.

  Tepe “Atölye çalışmalarımızda sadece pasta yapmayacağız. Bu sadece başlangıç. Ekmek yapacağız. Ekmeğin nelerden yapıldığını, hangi aşamalardan geçtiğini, topraktan sofraya ekmeğin hikâyesini öğrenecekler, bizzat yaparak yaşayarak öğrenecekler. Bu gelişmiş bir eğitim modelidir. Belki başka bir eğitim modelimiz süt olacaktır. Süte nasıl maya çalınarak yoğurt yapmayı öğrenecekler. Bunları çocuklar bizzat kendileri yaparak öğrenecekler. Bu şekilde kendilerini ispat etmiş olacaklar, görünür olacaklar, özgüvenleri yerine gelecek. Bu sadece bir eğlenceden ibaret olmayacak. Sorgulayan, araştıran bir eğitim sistemine ulaşmak en büyük hedefimiz. Böylelikle ileride çok daha donanımlı Atatürk’ün dediği gibi muasır medeniyetler seviyesine çıkaracak bir nesil yetiştirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

  “TÜRKİYE’YE MODEL OLMAK İSTİYORUZ”
  Tepe ilk adımın bu atölye ile atıldığını belirterek, “Bizler Sayın bakanımızın öncülük ettiği Beceri Temelli Atölye çalışmalarını inşallah Bolumuzun tamamında, ilçelerimizde Türkiye’ye model olabilecek şekilde yürütüyoruz. Bugün Unlu Mamuller Atölyesiyle ilk adımı attık. Emek veren tüm arkadaşlarımızı, tüm öğretmenlerimizi ve minik kahramanlarımızı tebrik ediyorum. Bugün bu kahramanlarımız çok güzel bir iş ortaya koydular, bizlere umut verdiler. Bugünden görüyorum ki yarın daha güçlüyüz” dedi.

  Yaptıkları nefis kurabiyelerle usta şeflerden tam not alan öğrenciler, hem eğlenceli dakikalar geçirdi hem de kurabiyenin ham malzemelerden sofraya olan yolculuk hikayesini öğrendi. Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe eğitimleri başarıyla tamamlayan öğrencilere başarı belgelerini vererek tebrik etti.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.