ÖZLÜ, İYİ PARTİ’NİN ÖNERİSİNİ KABUL ETTİ…

DÜZCE BELEDİYE MECLİSİ’NDE BİR İLK…

13 Nisan 2019

  31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Düzce Belediye Başkanı seçilen Dr. Faruk Özlü mazbatasını alıp göreve geldikten sonra ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi. Özlü açılışta yaptığı konuşmada ortak akıl ve tatlı dil vurgusu yaptı. Bu dönem Belediye Meclisi’nde bir ilk de gerçekleşti ve  İYİ Parti gurubunun önerisi kabul edilerek Belediye’den alacakları huzur haklarından beş yıllığına  feragat etme kararı alındı.

  HABER:EROL TAYHAN

  Adalet ve Kalkınma Partisi adayı olarak girdiği Mahalli idareler Seçimlerinde Düzce Belediye Başkanı seçilen 65. Hükümetin Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, seçim sonrası ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi.

  Özlü, meclis üyelerinin yanı sıra tamamı dolu olan Meclis’te yaptığı konuşmada ortak akıl ve tatlı dil vurgusu yaptı. Özlü’nün bu talebi ve isteğinin etkisini gösterdiği Meclis’te  konuşmacılar eksi görüş dahi olsa karşıdakileri kırmadan konuşmaya özen gösterdi.

  BEŞ YIL HUZUR HAKKI ALINMAYACAK

  İlk oturumda kurulların seçimi yapılırken ilk dikkat çeken teklif İYİ Parti Meclis Gurubu’ndan geldi.  İyi Parti Gurup Başkanı Ender Çakar, huzur haklarının belirlenmesiyle ilgili öneri üzerine yaptığı karşı bir teklifle, belediyenin içinde bulunduğu ekonomik durumu gerekçe göstererek “belediyeden alacakları huzur haklarından feragat edilmesini” teklif etti. MHP’li ve Ak Parti’li meclis üyelerinin de ortak kararıyla tarihte ilk kez Düzce Belediye Meclisi beş yıllığına huzur haklarından feragat etmiş oldu.

  Daha sonra kurulların seçimi gerçekleşti. Ayrıca Hüdaver Gösterişli ile Celal Kasapoğlu’nun da Başkan Yardımcılıkları da resmiyet kazandı. 

   

   

   

   

   

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.