DİYETE DEVAM ETTİLER ÖDÜLLERİ KAPTILAR

'ŞEKERSİZ 21 GÜN' DİYETİNE KATILAN HASTANE ÇALIŞANLARI KİLOLARINDAN KURTULDU

11 Nisan 2019

  Bolu'da Özel Çağsu Hastanesi çalışanları, diyetisyen Dilehan Kaya'nın kontrolünde başlattıkları "Şekersiz 21 gün' diyeti sayesinde kilolarından kurtuldu. Diyeti sonuna kadar tamamlayan hastane çalışanları hediyelerle ödüllendirildi.

  Kentin tek özel hastanesi olan Çağsu Hastanesi'nde 50 çalışan aynı anda diyete başladı. 'Şekersiz 21 gün' programına katılan hastane çalışanları Diyetisyen Dilehan Kaya'nın kontrolünde üç hafta boyunca beslenmelerine özen gösterdiler. Hastane çalışanlarından 14'ü diyeti yarıda keserken 36 kişi programa sadık kalarak kilo vermeyi başardı. 21 gün boyunca sağlıklı beslenerek şekerden uzak duran hastane çalışanları 1 ila 4.5 kg arasında kilo verdi.

  Diyetisyen Kaya, 36 kişinin diyet programını başarıyla bitirdiklerini açıklayarak, "Verilen kilolar 500 gr ile 4.5 kg arasında değişti.Çünkü herkesin detoksa uyumu, metobolizma hızı, spor ve su ile desteklemesi farklıydı. Biz Çağsu Hastanesi olarak 75 kilo hafifledik ve şekere olan bağımlılığımızı azalttık. Detoksumuzu başından sonuna kadar yürüten arkadaşlarımızın 21 gün bittikten sonrada paketli ürün yemekten kaçınacağını, daha sağlıklı besleneceğini ve günlük  sıvı alımına dikkat etmeyi sürdüreceğine inanıyorum.Bizler, geçen bu 21 gün ile sağlıklı beslenme için temel olan kuralları öğrenip bunu yaşam tarzımız haline getirmek için bir başlangıç yapmış olduk" diye konuştu.

  Diyet programının sonunda en çok kilo veren 6 kişi, Çağsu Hastanesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fatma Demir tarafından hediyelerle ödüllendirildi.

  Diyete devam eden tüm çalışanlarını kutlayan Demir, " Bundan sonra sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmek için elimizden geleni yapalım ve topluma örnek olalım. Biz, spor yapan sağlıklı beslenen nesiller için rol model olacağız. Çağsu Hastaneleri olarak obeziteye savaş açtık.Hastanelerimiz personellerinin yaptığı tüm spor etkinliklerine ise var gücümüzle destek olacağız, hareket berekettir" dedi.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.