‘VEFA’ İÇİN ANT İÇTİLER…

YAVUZ, “METİN'E ATILAN HER OY BOLU'YU İLERİYE TAŞIMAK DEMEKTİR”

25 Mart 2019

  AK Parti'de bugüne kadar görev yapan teşkilatlar "vefa" gecesinde bir araya geldi. Fatih Metin'in seçimden başarısı için bir araya gelen partililere hitap eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, "Fatih Metin kardeşimize bir oy atmak demek, Bolu'yu Alaaddin Yılmaz başkanımızın bıraktığı noktadan çok daha ileriye taşımak demektir" dedi.

  Tarihi yerel seçimlere 7 gün kala AK Parti Bolu Merkez İlçe Başkanlığı partinin çeşitli kademelerinde görev yapan 2 bin kişinin katılımıyla "Vefanı Göster Sandığına Sahip Çık" toplantısı düzenledi.

  Partililer yoğun ilgi gösterdiği toplantıya;  AK Parti Genel Merkez Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, Milletvekilleri Fehmi Küpçü ve Arzu Aydın, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Belediye Başkan Adayı Fatih Metin,   AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, MHP İl Başkanı Cihan Başaran, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Başdanışmanı Yüksel Coşkunyürek,  Merkez İlçe Başkanı Kazım Konak ve bugüne kadar partinin çeşitli kademelerinde görev yapan partililer katıldı.

  Büyük coşkuya sahne olan gecede Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ile partinin Bolu'daki A takımı birer konuşma gerçekleştirdi.

  KONAK: "KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN"

  Kürsüye ilk olarak ev sahibi Merkez İlçe Başkanı Kazım Konak çıktı. Konak, sandığın önemine değindiği konuşmasında "Demokrasilerde sandık namustur. Sandığa ne kadar sahip çıkarsak, milletimizin iradesinin sandığa yansımasına o kadar katkıda bulunmuş oluruz. Sandıkta adaleti tesis ederek tek bir oyumuzun dahi ziyan olmasına izin vermeyeceğiz." dedi. Konak, Türk milletine güvendiklerini de söyleyerek, "31 Mart'ta milletimizin ortaya koyacağı irade ile güzel bir netice elde edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın" ifadesini kullandı.

  YILMAZ: "DEĞİŞİMDE FAYDA VAR FAYDA"

  31 Mart'ta 15 yıldır başarıyla sürdürdüğü görevini devredecek olan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da partinin kuruluşuna ve 17 yıllık sürece değinerek, "Bolu, AK Parti'nin kuruluş yerlerinden bir tanesidir. Bu partinin kurucu il başkanıyım. Sizlerin sayesinde 3 dönemdir de Bolu Belediye Başkanı'yım. Güçlü teşkilatımıza, milletvekillerimize ve de liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'a güvendik. Bu güvenle neler yaptığımızı da hepiniz gördünüz" dedi. Değişimin faydasını belediye bandosunda yapılan değişikliği örnek göstererek anlatan Yılmaz, "Demek ki değişimde fayda var fayda." diye konuştu.  Yılmaz, zafere olan inancını da  "Artık sonuca geldik. Bir puf diyecek güce ihtiyacımız var. Yanımızda Milliyetçi Hareket Partisi var. Hep beraber bu seçimi başarıyla tamamlayacağımıza inanıyor ve benden sonra bu işi devam ettirecek arkadaşıma başarılar diliyorum. Hakkınızı helal edin" sözleriyle dile getirdi.

  "YOLA TAM GAZ GİTMEMİZİN VESİLESİ OLACAKTIR"

  KÜPÇÜ: "AK PARTİ BİR VEFA HAREKETİDİR"

  AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ise AK Parti'nin kuruluş amacına değinerek, "AK Parti bir vefa hareketidir. Bu gece inşallah tevazu, samimiyet ve gayretle ve vefa içerisinde yola tam gaz gitmemizin vesilesi olacaktır." dedi.

  AYDIN: "BİZİMKİSİ BİR AŞK HİKAYESİ"

  Milletvekili Arzu Aydın da gecede vefa üzerine bir hikâye anlatarak "Ben de diyorum ki bizi birbirimize bağlayan milli, yerli ve vefa dolu bir iplik var. Rabbim o ipliği kopartmasın. Hani Cumhurbaşkanımız diyor ya; Bizimkisi bir aşk hikayesi diye, işte o aşkla o sevgiyle rabbim önümüzü açsın" diye konuştu.

  METİN: "MİHRAKLARA KARŞI MÜCADELE ETMEMİZ LAZIM"

  Milletvekili Aydın'ın ardından Cumhur İttifakı AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin partililere hitap etti. Bolu'nun Fatih'i sloganları ve alkışlar arasında kürsüye çıkan AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, Cumhur İttifakı'nın önemine değinerek, "Bu süreci Cumhur İttifakı'nın en yüksek oyla tamamlamasını sağlamamız lazım. Cumhur İttifakı'nın oy kaybetmesini bekleyen mihraklara karşı mücadele etmemiz lazım. Dik durmamız lazım.  Cumhur İttifakı'nı sandıktan en yüksek oy oranıyla çıkartmamız lazım." dedi.

  "BOLU'NUN HER TARAFINI ŞANTİYEYE ÇEVİRMİŞ BİR BELEDİYEMİZ VAR"

  Bolu Belediyesi'nin 2004 yılındaki durumuna değinen Metin, "Alaaddin Yılmaz abimiz görevi devraldığında kucağında bulduğu en büyük sorun maaşlardı. Bütçede yüzde 90'lara varan personel gideri vardı. Bugün ise yüzde 17'lere inmiş, gelirleri artmış bir belediye var. Projelerimizle Bolu'nun her tarafını şantiyeye çevirmiş bir belediyemiz var. Yarım kalmış, devam edecek projelerimiz var. O nedenle Bolu'muzun geleceği için Bolu Beledesi'ni bunlara teslim etmeyeceğiz." diye konuştu.

  "KIZGINLARA, KÜSKÜNLERE ULAŞIN"

  Metin, partililerden çevrelerinde kırgın küskün olan varsa onlara ulaşmalarını da isteyerek, "Sizlerden seçim gününe kadar çevrenizde mutlak suretle kızgın, kırgın her kim varsa ulaşmalarınızı ve bir dakikalığına CHP'nin belediyeyi aldığını düşünmelerini sağlamanızı istiyorum. O zaman inanıyorum ki seçmenimiz hata yapmayacak. Maksat seçim almak değil asıl maksat hizmet. O hizmeti almak için de en yüksek oy oranını yakalayacağız Allah'ın izniyle" ifadesini kullandı.

  DOĞANAY: "RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN YOL ARKADAŞI OLMAK KOLAY DEĞİLDİR"

  AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay da konuşmasına teşkilatlara teşekkürle başlayarak. "Ülkemizin ve Bolu'muzun aydınlık yarınları için aylardır girmedik kapı, sıkmadık el bırakmayan tüm yol arkadaşlarıma il başkanı olarak teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Hepinizin önünde sevgiyle muhabbetle eğiliyorum" dedi. "Recep Tayyip Erdoğan'ın yol arkadaşı olmak kolay değildir" diyen Doğanay, "Yürek ister, cesaret ister. 15 Temmuz gecesi ölüm korkusu olmadan yollara düşmek ister" ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Çarşamba günü Bolu'da olacağından da bahseden Doğanay, "Biz sadece Cumhurbaşkanımızı, genel başkanımızı karşılamayacağız! Biz dünya mazlumlarının ümidi, kimsesizlerin kimi dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan'ı karşılayacağız" ifadelerini kullandı.

  "FATİH METİN'E ATILACAK OY, BOLU'YU İLERİYE TAŞIMAK DEMEK"

  Coşkulu gecede son olarak AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz partililere hitap etti. Genel Başkan Yardımcısı Yavuz, "Fatih Metin kardeşimize bir oy atmak demek, Bolu'yu Alaaddin Yılmaz başkanımızın bıraktığı noktadan çok daha ileriye taşımak demektir. Fatih başkanımız Alaaddin Başkanımızın yaptıklarına değindi. Gerçekten bende inanıyorum ki Bolu'nun gelişimine dönüşümüne katkı sağladı. Ama o çıta bundan sonra daha yukarı çıkacak o bayrak daha yüksekte dalgalanacaktır. Bunun yolu da Fatih Metin kardeşime daha fazla destek vermekten geçer." dedi.

  "CHP DEMEK; ÇÖP DEMEK, ÇAMUR DEMEK, SUSUZLUK DEMEK"

  Genel Başkan Yardımcısı Yavuz, CHP'yi de eşleştirerek "CHP mi?  Bereketsiz bir anlayıştan ne çıkar!  İstanbul'da gördük, her yerde gördük. CHP demek; çöp demek, çamur demek susuzluk demek… Biz şimdi nasıl aklımızdan geçirebiliriz buralara dönme ihtimali? Allah korusun." ifadelerini kullandı. Yavuz parti teşkilatlarını sandık güvenliği ile ilgili uyarılarda bulunarak konuşmasını sonlandırdı.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.