BOLU VALİSİ ÜMİT BÜYÜK DESTANI KUTLADI…

“18 MART TÜRK MİLLETİ’NİN DİRİLİŞ VE YÜKSELİŞ ABİDESİDİR”

18 Mart 2019

  18 Mart Çanakkale Destanı’nı yayımladığı mesajla kutlayan Bolu Valisi Ahmet Ümit, Çanakkale Zaferi’nin yalnızca bir askeri başarı değil, namusu ve haysiyeti ile oynanmak istenen büyük Türk milletinin topyekûn ayağa kalktığı bir diriliş ve yükseliş abidesi olduğunu söyledi.

  MERKEZ HABER

  Bolu Valisi Ahmet ümit, 18 Mart Çanakkale Zaferi’ni yayımladı mesajla kutladı.

  Vali Ümit, “104. yıldönümünü büyük bir gururla kutladığımız 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi, vatanımızın ve milletimizin, bekası için canlarını feda eden yüz binlerce  vatanperver kahramanın mücadelelerinin sonucudur. Çanakkale Savaşları yalnızca bir askeri başarı değil, namusu ve haysiyeti ile oynanmak istenen büyük Türk milletinin topyekûn ayağa kalktığı bir diriliş ve yükseliş abidesidir” dedi.

  Çanakkale’nin canlarını hiçe sayarak 'Çanakkale geçilmez' dedirten, kahraman gaziler ve aziz şehitlerin manevi huzurunda yüce milletin; vatan, bayrak, istiklal ve hürriyetleri uğruna neler yapabileceğini tüm dünyaya bir kez daha gösterdiği gün olduğunu söyleyen Vali Ümit, “Ama ne yazık ki karşımızdaki emperyalistler her yenilgiden sonra toparlanıp tekrar tekrar ve daha sinsice planlarla milletimize karşı taarruza geçmektedirler. Tıpkı Çanakkale’de olduğu gibi,  o zamanın emperyalist haçlılarının bakiyeleri olan bu günün post Siyo-Haçlıları; yine kendilerinin organize ettikleri ve yerli, yabancı işbirlikçi hainlerle birlikte tüm güçleriyle ülkemize, milletimize, bağımsızlığımıza kastettikleri 15 Temmuz gecesi de milletimizin azim, inanç ve kararlılığı karşısında çaresiz kalmışlardır. Bu vesileyle milletimiz kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla, 15 Temmuz'da vatanımızı koruma ve bağımsızlığımıza sahip çıkma konusundaki kararlılığını ve  “Çanakkale Ruhu”nun asla yok olmayacağını tüm dünyaya bir kez daha ilan etmiştir" dedi.

  Vali Ümit mesajına şöyle devam etti:

  "Bununla beraber bize düşen: kültür ve medeniyetimizin kadîm düşmanlarının zulüm ve müstevlî davalarına olan düşkünlüklerinden daha güçlü ve  samimi bir şekilde topyekün millet olarak haklı ve insanî davamıza sahip çıkarak, zalimlerin zulümlerini unutmadan, tarihimizden ilham ve ibret, zamanımızın olaylarından da ders  alarak günümüzün ve geleceğimizin gereklerini sağlam ve samimi bir şekilde gerçekleştirmektir. Bu duygu ve düşüncelerimle; 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milletimize bu eşsiz zaferin gururunu yaşatan,  vatanımız, bağımsızlığımız, milli birlik ve bütünlüğümüz uğrunda canlarını feda eden aziz Şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” 

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.