TÜRK’ÜN 104 YILLIK DESTANI

ÇANAKKALE ZAFERİ TİYATRO OYUNU İLE ANLATILDI…

18 Mart 2019

  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104'üncü yıldönümü Bolu Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından hazırlanan programla Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü toplantı salonunda kutlandı, şehitler anıldı. Okulun öğrencilerinin sahnelediği Çanakkale Destanı oyunu ise protokol üyeleri ve kalabalık seyirci topluluğundan büyük alkış aldı.

  HABER: ARZU SARI

  18 Mart Çanakkale Destanı’nın 104. Yılı Bolu’da İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün toplantı salonunda kutlandı. Programda ayrıca Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitler de anıldı.

  Salon programı Okul Müdürü Muhittin Öztürk’ün günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşma ile başladı. Öztürk konuşmasında 18 Mart’ın bir milletin kuruluş kıvılcımının yakıldığı Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü olduğunu söyledi. Türk’ün dünya ile imtihanı olan Çanakkale Deniz savaşlarında Büyük Komutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önemine de değinen Öztürk, 104. Yılında Ulu Önder Atatürk’ü, Seyit onbaşı’yı, şehitleri, gazileri minnetle andığını ifade etti. Öztürk, 1071’den beri geldiklerini söylediği düşmanın, Çanakkale’ye de geldiğini ancak iman ve azmi görerek geri döndüklerini belirtti.

  Programda daha sonra sağlık çalışanlarından oluşan bir grup da işaret diliyle Necmettin Halil Onan’ın Çanakkale Destanı’nı anlattığı ‘Dur Yolcu’ adlı şiirini okudu.

  Ardından Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104 yılı ve Şehitleri Anma Günü’ne özel öğrencilerin hazırladığı tiyatro oyunu sahnelendi.

  Programa katılan Bolu Valisi Ahmet Ümit başta olmak üzere milletvekilleri, Belediye Başkanı ve Adayları ile ilin tüm protokol üyeleri oyunu alkışlarla karşılık vererek izledi… Salonda duygu seli yaşandı…

  Programın sonunda ise programı hazırlayan Bolu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe teşekkür etti. Program sonunda davetlileri tek tek uğurlayan İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe daha sonra salona dönerek programı hazırlayan okul yönetimini öğretmenleri ve öğrencileri tek tek tebrik etti. Programı çok beğendiğini ve davetlilerin sıkılmadan izledikleri belirten Tepe, “Verdiğiniz emek yaptığınız hazırladığınız bu güzel program için hepinize çok çok teşekkür ediyorum” dedi.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.