KUZEY IRAK ŞEHİTLERİ UĞURLANDI

BİNLERCE VATANDAŞ ŞEHİTLERİ SON YOLCULUĞUNDA YALNIZ BIRAKMADI

18 Mart 2019

  Irak'ın kuzeyindeki operasyonlarda şehit olan piyade uzman çavuş Taşkın Temel, memleketi Gümüşhane'nin Kürtün ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı. Şehit piyade uzman çavuş Taşkın Temel'in naaşı, Kürtün ilçesindeki babaevine getirildi. Burada helallik alınmasının ardından ilçe merkezindeki Kürtün Belediyesi önünde tören düzenlendi. Törende, şehidin öz geçmişi okundu, dualar edildi. Şehit Temel'in naaşı, daha sonra öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazı sonrası Günyüzü köyündeki aile mezarlığında toprağa verildi. Törene, şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Mithat Cansız, Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, AK Parti Gümüşhanemilletvekilleri Hacı Osman Akgül ve Cihan Pektaş, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hasan Koçyiğit, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Trabzon Jandarma Komutanı Tuğgeneral Halil Şen ile çok sayıda vatandaş katıldı. Bakan Kasapoğlu, şehidin cenazesinin defnedilmesinin ardından Türk bayrağını baba Mehmet Temel'e teslim etti.

  ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ YAŞAR ÇAKIR SONSUZLUĞA UĞURLANDI

  Irak'ın kuzeyinde sürdürülen operasyonlarda şehit olan 25 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Yaşar Çakır'ın cenazesi, memleketi Kütahya'nın Altıntaş ilçesine bağlı Çayırbaşı köyünde gözyaşları arasında toprağa verildi. Şehit askerin naaşı, cenaze aracı ile baba evine getirilip helallik alınmasının ardından Çayırbaşı Köyü Camii'ne getirildi. Şehidin anne ve babası şehit çocuklarının Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılarak gözyaşı döktüler.

  Şehit için düzenlenen cenaze törenine şehit Yaşar Çakır'ın babası Kadir Çakır, annesi Hediye Çakır ve ağabeyleri Uğur ve Aziz Çakır, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in yanı sıra protokol üyeleri, askeri erkan ve binlerce vatandaş katıldı. Kütahya İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından, Çakır'ın tabutu askerler tarafından omuzlara alınarak tekbirler eşliğinde mezarlığa getirildi. Çakır, daha sonra dua ve gözyaşları arasında toprağa verildi.
   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.