ÇANAKKALE’Yİ GEÇEMEYİŞLERİNİN 104. YILI…

ŞANLI DESTANIN YILDÖNÜMÜNDE ŞEHİTLİKTE TÖREN DÜZENLENDİ

18 Mart 2019

  104 yıllık Çanakkale Destanı Bolu’da kutlandı, Büyük Komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıyla şehitler ve gaziler Bolu Şehitler Mezarlığı’nda anıldı. Anma törenine başta Bolu Valisi olmak üzere ilin tüm protokol üyeleri ve siyasiler katıldı.

  HABER: ARZU SARI

  Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yılı ve Şehitleri Anma Günü Bolu’da idrak edildi. Bolu’da Şehitlik’te düzenlenen anma töreninde Bolu Valisi Ahmet Ümit, Garnizon Komutanlığı adına Piyade Komando Albay Ümit Koçak, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bolu Şube Başkanı Sami Yıldız anıta çelenklerini sundu.

   

  Saygı duruşunun ardından İstiklâl Marşı’nın şehitlikte semaya yükselmesinden sonra Öğretmen Albay Hasan İmere Çanakkale Destanı ve şehitlik makamı üzerine duygu dolu konuşmasını yaptı.

  Vali Ahmet Ümit de şehitlik defterini imzalarken bayrak ve toprak için toprağa düşen tüm şehitleri şükran ve minnetle yad ettiğini söyledi.

  Şehitlikte Bolu İl Müftüsü Orhan Genç’in okuduğu duaların Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, tüm şehitler ve ebediyete irtihal eden gazilere hediye edilmesinin ardından Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104'üncü yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü sona erdi.

   

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.