MHP'DEN SEÇİM STRATEJİSİ YEMEĞİ...

“BOLU’NUN GELECEĞİ İÇİN CUMHUR İTTİFAKI KURTULUŞTUR”

18 Mart 2019

  Cumhur İttifakı AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, MHP’nin yönetim kadroları ve seçimlerde görev alacak sandık kurulu üyeleri ile buluştu. Metin, Ülkücü-Milliyetçi Harekete gönül verenlere seslenerek, “Bolu’nun geleceği için Cumhur İttifakı kurtuluştur. Bunu, hep beraber Bolulu seçmenlerimize anlatmamız lazım. Bolu’nun geleceğini maceraya sürüklememiz, ipotek altına aldırmamamız lazım.  Hayatında bir liralık ödenek aktarmış, zaten amacı da hizmet olmayan bir zihniyeti de yerelde iktidara taşımaması lazım. 30 saniye Zillet İttifakı’nın Bolu Belediyesi’ni aldığını düşünün” ifadelerini kullandı.

  Tarihi yerel seçimlere sayılı günler kala Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanlığı tarafından seçimlerde görev yapacak sandık kurulu üyeleri ve yönetim kadroları için bir yemek düzenlendi.  Muhtarın Yeri’nde gerçekleşen yemeğe MHP Genel Merkez MYK üyesi Ahmet Yılmazer, Cumhur İttifakı AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, MHP İl Başkanı Cihan Başaran, AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, Ülkü Ocakları Başkanı İsmail Akgül, MHP Merkez İlçe Başkanı Osman Artuç ile il ve merkez ilçe yönetimleri, kadın kolları üyeleri, Ülkü Ocakları üyeleri ve seçimlerde görev yapacak sandık kurulu başkan ve üyeleri katıldı.

  Ülkücü-Milliyetçi Harekete gönül veren parti teşkilatlarının katıldığı program, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Başbuğ Alparslan Türkeş ve aziz şehitleri için bir dakikalık saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı. Daha sonra protokol konuşmalarına geçildi.

  ARTUÇ: “CUMHUR İTTİFAKI’NA DESTEĞİMİZ TAMDIR”

  Toplantının açılış konuşmasını MHP Merkez İlçe Başkanı Osman Artuç yaptı. Artuç, Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı iç ve dış tehditlere dikkat çekerek, “15 Temmuz darbe girişiminden bugüne kadar tarihi süreçlerden geçiyoruz. İçeride ve dışarıda düşmanlarımızın sayısı her geçen gün artıyor. Türkiye bir ateş çemberine sürüklenmek isteniyor. Diğer taraftan ise Türk’ün, Türklüğün ne kadar düşmanı varsa hepsi iş birliği içinde olanlar var. Cumhur İttifakı olarak milletin umudu bizleriz. Kapalı kapılar ardında kirli pazarlıklar yapanlara Allah’ın izniyle sandıkta cevabı vereceğiz. Milliyetçi Hareket Partisi olarak Cumhur İttifakı’na desteğimiz tamdır. Biz Türk milliyetçileri Türk milletinden taraftır. Safımız, yolumuz, yönümüz Türk milletine doğrudur. İlimiz başta olmak üzere yapılacak seçimlerde başarıya ulaşmak için var gücümüzle çalışmaktayız. Son saate kadar da çalışacağız ” dedi.  

  YILMAZER: “REHAVETE KAPILMAYACAĞIZ”

  MHP Genel Merkez MYK üyesi Ahmet Yılmazer ise teşkilatları rehavete kapılmamaları konusunda uyararak, “Topluca sahada olacağız. Daha hızlı çalışacağız. Rehavete kapılmayacağız.” ifadelerini kullandı. Yılmazer, Cumhur İttifakı’nın afişlerine yönelik saldırılar olduğunu da belirterek, “Broşürlerimize sahip çıkacağız. Gerek AK Parti, gerek MHP’nin afişleri bozkurtların teminatıdır. Her biriniz afişlerimize sahip çıkınız. Sayın başkanı o koltuğa oturtacağız. Ben 14 Şubat’tan beri buradayım. Allah’ın izniyle 1 Nisan günü sayın başkanımızı ve diğer adaylarımızı göreve başlatıp Bolu’dan ayrılacağım” diye konuştu.

  BAŞARAN: “CUMHUR İTTİFAKI 12 EYLÜLLERİN, 28 ŞUBATLARIN, 15 TEMMUZLARIN YAŞANMAMASI İÇİN KURULDU”

  MHP İl Başkanı Cihan Başaran’da Cumhur İttifakı’nın önemine dikkat çekerek, “Cumhur İttifakı’nı hala anlamamışsanız bu ülkenin geleceğiyle ilgili kalbinizden hiçbir şey geçmiyor demektir. Cumhur İttifakı bu ülkenin bekası, bu ülkenin gelecek hayalleri için kuruldu. Cumhur İttifakı 12 Eylüllerin, 28 Şubatların, 15 Temmuzların tekrar yaşanmaması için kuruldu” dedi.

  “BİZDE ÇANAKKALE RUHU OLDUKTAN SONRA ÜLKEMİZİ KİMSE BÖLEMEZ”

  Gerçekleşen yemekte kürsüye son olarak Cumhur İttifakı Adayı Fatih Metin çıktı. Türk milletinin vatanına, milletine ve bayrağına olan sevgisine dikkat çeken Metin, Çanakkale ruhuna vurgu yaparak, “Benden önce söz alan kıymetli hatiplerimizin Cumhur İttifakı’nın ne anlama geldiğinin en güzel tarihidir 18 Mart 1915. Ecdadımızın rabbimize olan teslimiyeti, vatanına, milletine ve bayrağına olan bağlılığının en güzel göstergesidir. Bu vatanın hiçbir zaman bölünmeyeceğinin, yıkılamayacağının ilan edildiği bir tarihtir. Biz o mayaya sahip bir ecdadın torunlarıyız. Çanakkale ruhu bizde olduktan sonra Cumhur İttifakı ile beraber bu ülkeyi kimse bölemez, kimse yıkamaz Allah’ın izniyle” dedi.

  “BU MİLLET TÜRK VE MÜSLÜMAN DÜŞMANALARINI SEVİNDİRMEZ”

  Metin, daha sonra iki başlık altında topladığı konuşmasında ülkenin içinde bulunduğu duruma değinerek, “Cumhur İttifakı’na karşı birleşen mihraklar ortada. Kimler? Başta PKK, FETÖ, DHPKC, Batı, Amerika. Türk ve Müslüman düşmanları sevinecek. Ancak bu millet bunları sevindirmez. Bu kutsal bayrağın altında yaşayan ve vatanına, milletine bağlı olan hiç kimse bunlara müsaade etmeyecek. Buna yürekten inanıyoruz” diye konuştu.

  “CUMHUR İTTİFAKI KURTULUŞTUR”

  Bolu’nun geleceği ile ilgili de çarpıcı sözler kullanan Metin, “Bolu Belediyesi’nin bütçesi ve gideri belli. Gelir ve gider hesabı yaptığımızda Bolu’nun geleceğine yön verecek projelerin kaynak ihtiyacı var. Mevcut belediye gelirleri ile Bolu hedeflerine ulaşamaz. Kaynak lazım. Bu kaynak da hükümettir. 24 Haziran’da kurulan Cumhur İttifakı hükümetidir. Bu kardeşiniz bir dönem milletvekilliği ile 7 yıl bakan yardımcılığı yaptı. Hem siyasette hem de bürokraside bir çevremiz oluştu. Bolu’nun geleceği için Cumhur İttifakı kurtuluştur. Bunu, hep beraber Bolulu seçmenlerimize anlatmamız lazım. Bolu’nun geleceğini maceraya sürüklememiz, ipotek altına aldırmamamız lazım.  Hayatında bir liralık ödenek aktarmış, zaten amacı da hizmet olmayan bir zihniyeti de yerelde iktidara taşımaması lazım. 30 saniye Zillet İttifakı’nın Bolu Belediyesi’ni aldığını düşünün. İşte o zaman Bolu’nun geleceği ipotek altına alınacaktır.  İşte bunların yaşanmaması için gece gündüz çalışmalıyız” ifadesini kullandı.

  Metin, daha sonra MHP’liler ile birlikte sahnede zafer pozu verdi.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.