ÖZCAN'DAN DAR GELİRLİ AİLELERE KONUT PROJESİ

CHP'Lİ TANJU ÖZCAN KONUT PROJESİNİ AÇIKLADI

18 Mart 2019

  CHP Bolu Belediye Başkan Adayı Tanju Özcan, dar gelirli ailelerin konut sahibi olabilmelerini sağlamak için belediye öncülüğünde kooperatif kurarak konut yapacaklarını açıkladı.

  Bolu'da konut sahibi olamayan binlerce vatandaşın bulunduğuna dikkat çeken Özcan, "Yoksul, ihtiyaç sahipleri ailelerimizi koruyup kollayabilme ve konut yapabilme adına hemen seçimden sonra Allah bize bu görevi nasip ederse belediye öncülüğünde bir kooperatif kuracağız. Belediye olarak yeri biz temin edeceğiz ve kooperatif usulü olarak yoksul ve dar gelirli ailelerimize sosyal konutlar üretmeye başlayacağız. Bunlar şehrin doğusunda ve batısında olacak. Tünel kalıp yöntemiyle yapılacak. Bolu'da binlerce vatandaşımızın konut  sahibi olmasını sağlayacağız" diye konuştu.

  Konutların Bolu'da iş yapan müteahhitler tarafından yapılacağını açıklayan Özcan, şunları söyledi:

  "Biz bu kooperatifi dışarıdan TOKİ getirip yaptıralım mantığında değiliz. Bolu'da iş yapan müteahhitlerimizle birlikte Bolu'daki vatandaşlarımıza bu konutu üreteceğiz. Yani yeri belediye bulacak, üyesi yoksul, ihtiyaç sahibi ve dar gelirli vatandaşımız olacak, binaları da Bolu'da iş yapan müteahhitlerimize yaptırtmayı amaçlıyoruz. Dolayısıyla paramız da Bolu ekonomisi içinde kalmaya devam edecek."

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.