“BİZ 2 DEFA DARBE ÖNLEMİŞ BİR PARTİYİZ”

YAZICI’DAN MERKEZ HABER’E ÖZEL AÇIKLAMALAR…

15 Mart 2019

  Çeşitli temaslarda bulunmak için Bolu'ya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı Merkez Haber’e özel açıklamalarda bulundu. Milletin tecrübesi ve birikimi en yüksek olan partiyi bu seçimde yine tercih edeceğini söyleyen Yazıcı, AK Parti’nin bu anlamda müktesebatı en fazla olan parti olduğunu kaydetti. Yazıcı, “Bakın biz 2 defa darbe önledik. Tarihimiz darbeler tarihidir. Ama bizim iktidarımızda 2 darbeyi önledik. Biz 2007’de e-muhtıra darbesi bir darbe teşebbüsüdür. Onu biz önledik. Daha sonra 15 Temmuz. Tarihimizin en hain teşebbüsü. Aziz milletimiz hiçbir ayırım yapmadan her tür yaşam biçimine sahip olan insan çağrıyla sokağa döküldü. Akşam başlayan darbeyi sabah olmadan bu millet önlemiştir. En büyük gücümüz millettir. Milletle birlikte olduktan sonra önümüzde hiçbir engel yoktur” dedi.

  ÖZEL HABER: ARZU SARI

  Seçim çalışmalarına katılmak ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere Bolu’ya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı Merkez Haber’e özel açıklamalarda bulundu.

  Bolu’daki seçim atmosferini iyi bulduğunu söyleyen Yazıcı, seçim yaklaştıkça vatandaşın gündemini bu konunun daha fazla ilgilendirdiğini gördüğünü belirtti.

  “BOLULULAR KARARLARINI NETLEŞTİRMİŞLER”

  Yazıcı, “Bolu’daki seçim atmosferini iyi buldum. İllerimizle ilgili seçim süreçlerini takip ediyoruz. İller aramızda taksim edildi. Ama Bolu’yu iyi gördüm. Seçim yaklaştıkça halkın daha çok gündemine girdiğini görüyoruz. Muhakemeler daha da netleşiyor. Bolu’nun genel oranda kararsız olduğu kanısında değilim. Bolulular zaten yerel seçimde geçmiş uygulamalar ve burada görev yapmış kadrolarımızı refere ederek kararlarını netleştirmişler diye düşünüyorum. Ama bu seçimdir. İnşallah 31 Mart’ta tekrar yerel yöneticilik görevi çok tecrübeli, değerli, deneyimli olan adayımızı seçecektir. Bu yönden biz güçlü referansa sahibiz. Merkezi hükümette 17 yıl, Bolu’da 3 dönemdir Belediye Başkanımız Alaaddin bey ekibiyle burayı değiştirmiş önemli hizmetler sunmuş. Bu daha da devam edecek çeşitlenmek suretiyle Fatih Metin Bey başkanlığında. Halkımız bunu farkında, halkımız boş iş yapmaz. Kim iş üretir, kim laf üretir farkında.

  RUH AYNI KALACAK, ELEMANLAR DEĞİŞECEK”

  Yani 31 mart akşamında elemanlar değişecek ama kadro, ekip aynen devam edecek. Ruh değişmeyecek yani, beşeri unsurlar değişecek ama o ruh, hizmet ruhu değişmeyecek. Vatandaşımızın o eğilimde olduğunu görüyorum ben. Vatandaşımızın eleştiri yaptığı yok değil, o da çok doğal. Türkiye’nin bütün sorunlarını hallettik, insanlarımızın bütün problemlerini çözdük artık sorun yok demiyoruz. Böyle bir şey demek hayatın bitişi demek. Ama vatandaşımız yine bu sorunları çözecek olan kadronun bu kadro olduğunu biliyor. Rasyonel şekilde halkımız 31 Mart’ta demokratik hakkını kullanacak” dedi.

  “TÜRKİYE’DE SEÇİM GÜVENLİĞİ KAYGISI KESİNLİKLE OLAMAZ”

  Seçim güvenliği konusunda Türkiye’de bir kaygı yaşanmayacağını söyleyen Yazıcı, “Türkiye’de seçim güvenliği kaygısı kesinlikle olamaz. Türkiye’de 1960’lardan bu yana yani YSK’nın oluşturulup seçimlerim gözetim ve denetiminin yargı gözetim ve denetimi altında yapılıyor olmasından bu yana en sağlam işleyen kurumlarından birisi YSK’dır. Ha yanlış kararları yok mu? Var. İşte bizim Genel Başkanın 3 Kasım 2002 seçimlerinde seçime sokmadı, aday yapmadı. Örnek tartışılacak kararlardan bir tanesi bu. Buna benzer örnek olabilir. Ama genel itibarıyla baktığınız zaman YSK seçimleri çok  güven içinde bunları denetleyerek, gözetleyerek başarıyla idare ediyor. Zaten sandık mahallerinde siyasi partilerin temsilcileri var. Seçim güvenliği bu yüzden de söz konusu değil. Arazide terör örgütlerinin baskısı vesaire gibi bir takım söylemler vardı şimdi bunun da topraklarımızdan kaldırdık Artık o da söz konusu değil” diye konuştu.

  Beka sorunu konusuna da değinen Yazıcı, her ülke için beka sorunu olabileceğini belirterek “Muhalefetin onu eleştirerek söylem geliştirmesinin gerçeklikle bağdaşır tarafı yok” dedi.

  HER ÜLKE İÇİN BEKA SORUNU OLABİLİR”

  Yazıcı, “Beka konusu o ülkenin hamlesiyle bağlantılıdır. Beka sorunu derken, ‘Beka’ varlık demektir. Büyüklük demektir. Diri olmak demektir. Dolaysıyla bu seçimde ehil kadrolarını güçlenmesi Türkiye’nin gücüne güç katacak. Çok vurgulandığı için belki bazıları alerji duyarcasına ‘Yoktur’ vesaire falan diyor. Her ülke için beka sorunu olabilir. Hele hele Türkiye gibi bulunduğu coğrafyada farklı hamle ve tuzaklara maruz kalmış bir ülke için beka her zaman sorundur. Dolaysııyla bu konulara hassas olmamız lazım. Gezi olaylarından tutun, 17-25 Aralık girişimlerini, 7 Haziran seçimlerini dikkate alın o seçimlerde AK parti’nin çoğunluğu elde edemeyişinde oluşan kamuoyundaki tedirginliği düşünün. O tedirginlikte terör örgütü ve bağlantılarındaki söylemlere dikkat edin. İşte hemen öldürücü eylemlerin yaşanmaya başladığını gözlemlemiştik. 2 polisin temmuz 2015’te Diyarbakır’da öldürüldü sonra bir asker sokakta yürürken öldürüldü. Bunlar ilk aklıma gelenler. Arkasından 15 Temmuz. Bütün bunlar önlendi. Bunlar bekayla alakalı. Bunların hedefi ne? Hedefleri Türkiye’de lider, güçlü bir erk ve ona destek veren güçlü bir parlamentonun gücünün azaltılması, Türkiye’nin edilgen konuma eskiden olduğu gibi düşürülmesi hedefleniyordu. Dış güçler ve onlarla bağlantılı iç güçler. Dolaysıyla seçimler Türkiye’nin Yürütme erkini, Yasama gücünü ev onu oluşturan partilerin gücünü azaltacaksa bekayla alakalı. Yükseltecekse yine bekayla alakalı. Onun için beka sözü önemlidir. Ona takılarak onun üzerinden söylem geliştirmenin muhalefetin onu eleştirerek söylem geliştirmesinin gerçeklikle bağdaşır tarafı yok, kendilerine de yararı yok. Millet de bunu farkında. Bu aziz millet kendilerine kurulacak her türlü tuzağı ber taraf eder” diye konuştu.

  VATANDAŞ ELBETTE TENCERESİNE BAKACAK”

  Bunun rastgele değil ama normal bir seçim olduğuna da dikkat çeken Yazıcı, vatandaşın azalan tenceresindeki aşı kimin çoğaltacağını bilerek oyunu kullanacağını söyledi. Yazıcı “Elbette tenceresine bakacak. Tenceresindeki gıda, malzeme azalmışsa, tencereye çeşitli ürün getirmek için alım gücünde de azalma olmuşsa onu kim çoğaltabilir tüm bunlar dikkate alınarak oy kullanacak“ diye konuştu.

  VATANDAŞ ALIM GÜCÜNÜ KİM ÇOĞALTACAK ONA GÖRE OY VERECEK”

  Yazıcı, “Onun dışında bu bir seçimdir. Ha rast gele bir seçim mi yapacak? Hayır. Ülkenin geleceğini, bekasını, yarınını, Cumhuriyet milletin en kıymetli kazanımı Cumhuriyetin kuruluşunun 100. Yılında nasıl bir Türkiye beklediği, onu kimlerle inşa edebileceği tüm bunlar düşünülerek oyunu kullanacak. Elbette tenceresine bakacak. Tenceresindeki gıda, malzeme azalmışsa, tencereye çeşitli ürün getirmek için alım gücünde de azalma olmuşsa onu kim çoğaltabilir tüm bunlar dikkate alınarak oy kullanacak. Nereden bakarsanız bakın bu konuda müktesebatı en fazla olan partiyiz biz. Çünkü bizim siyasetimizin merkezinde millet var” dedi.

  Yazıcı sözlerine şöyle devam etti:

  VATANDAŞ EN TECRÜBELİ VE BİRİKİMİ OLAN PARTİYE OY VERECEK”

  “Bakın biz 2 defa darbe önledik. Tarihimiz darbeler tarihidir. Ama bizim iktidarımızda 2 darbeyi önledik. Biz 2007’de e-muhtıra darbesi bir darbe teşebbüsüdür. Onu biz önledik. O zaman liderimiz Başbakan, hemen toplandık, politikamızı belirledik karşı durduk. Çünkü yetki milletin. Daha sonra 15 Temmuz. Tarihimiz en hain teşebbüsü. Aziz milletimiz hiçbir ayırım yapmadan her tür yaşam biçimine sahip olan insan çağrıyla sokağa döküldü. Akşam başlayan darbeyi sabah olmadan bu millet önlemiştir. En büyük gücümüz millettir”

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.