FATİH METİN'DEN ÖZCAN'A SERT ELEŞTİRİLER

AK PARTİLİ METİN CHP'Lİ ÖZCAN'I BOLU'YA ÇİVİ ÇAKMAMAKLA SUÇLADI

13 Mart 2019

  HABER / MUTLU YUCA

  Cumhur ittifakının AK Parti'li Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, Millet ittifakının adayı Tanju Özcan'ı Bolu'ya çivi çakmamakla suçlayarak, ". O kepçenin önünde şov yaparken biz Bolu Belediyesinden pazar yerine tünel açmakla uğraşıyorduk. . Orada burada arkamdan konuşmasını biliyor. Sen Bolu'ya laf üretmekten başka ne yaptın" dedi.

  AK Parti İl Genel Meclis üyesi adayları Bolu'da bir otelde düzenlenen kahvaltılı toplantıda gazetecilerle bir araya geldi. Seçimlere kısa bir süre kala adaylar arasındaki polemikler hız kazanırken AK Parti'li Metin, CHP'li Özcan'ı laf üretmekle suçladı.  Özcan'ın bakanların Bolu'ya gelmesini eleştirmesine tepki gösteren Metin, "Bakanlarımızın verdiği söz Bolu'ya verilmiş bir sözdür. Fakat, işte burada Fatih Metin farkı ortaya çıkıyor. Ne zaman ortaya çıkıyor, bu yetkiyi aldıktan sonra. Bakan dedi ki 'Tamam bunu verdim hayırlı olsun' Ondan sonra bunun nasıl geldiğini bu CHP'nin adayı biliyor mu? Zannediyor mu ki koltuğa oturduğu zaman bakanı arayacak ve "Şöyle bir söz verdiydiniz bekliyoruz mu?" diyecek. İcraat başka bir şeydir. İcraat verilen o sözü takip etmektir, Bolu'ya kazandırmaktır. Bakanlar talimatı verir ama bu talimatı kim yerine getirir, bürokrasi yerine getirir. Bunun hukuki zeminde bir yazışması, programı, bütçeleştirmesi, ödeneği, ihalesi var. Bunların hepsi bir adımdır. Hayatı boyunca bir liralık ödeneği bir yerden bir yere götürüp koymamış, bir tane çivi çakmamış,  bir tane taş üstüne taş koymamış bir aday kendi kendine bunların Bolu'ya geleceğini mi zannediyor. Evet öyle zannediyor. Vatandaşlarımız, hemşerilerimiz merak etmesin işte Fatih Metin farkı orada devreye giriyor" diye konuştu.

  Ankara'da Bolu için kapı kapı gezdiklerini kaydeden Metin, şunları söyledi:

  "Biz Ankara'da Bolu'yu 7 yıl temsil ederken, 4 yılda milletvekili olarak temsil ederken, bakan yardımcısı olarak temsil ederken öyle normal temsilde bulunmadık. Biz Ankara'da da kapı kapı gezen siyasi kişileriz. CHP'nin adayı meclis kürsüsünden boş laf ederken bizler Bolu'ya doğalgaz getirmekle uğraşıyorduk. Bizler Bolu'ya adliye sarayı yapmakla uğraşıyorduk. Bizler Bolu'ya kapalı spor salonu yapmakla uğraşıyorduk. O kepçenin önünde şov yaparken biz Bolu Belediyesinden pazar yerine tünel açmakla uğraşıyorduk. Bolu halkının da bunu bileceğine inanıyorum. Bu kadar net. Fatih Metin kardeşleri,. evlatları 17 yıl bir birikim elde etti. Ben o birikimi Bolu'ya hizmete dönüştürmek için talibim. Ben makam mevki derdinde olan bir insan değilim. Kaldı ki belediye başkanı olamasam da AK Parti'nin neferi olarak Ankara'da serbest avukatlığımı yaparım. Diğer taraftan partime her türlü hizmeti yapacak birikime sahibim"

  Özcan'ın laf ürettiğini savunan Metin, "Ben çok özel bir adam olduğumdan gelmedim bu makamlara. Ben bu makamlara fırsat verilerek geldim. Kim verdi o fırsatı? Başta Cumhurbaşkanımız verdi, sonra teşkilatım verdi, sonra da Bolu halkı verdi. Benim Cumhurbaşkanıma, Bolu halkına borcum var. Bu borcu ödememe izin verirler yada vermezler. Halkımızın kararıdır bu. Bakanlarımızın Bolu'ya gelişi bu nedenle önemlidir. Bolu halkına sesleniyorum,  bu görevi CHP adayı mı yerine getirir ben mi getiririm? Bunu tercih edecekler, olay bu. Sözü almak önemlidir biz bunu gerçekleştirdik. Bu anlamda CHP adayının da önünü açtık. Asıl beceri ondan sonra. Orada burada arkamdan konuşmasını biliyor. Cevap versin,  sesleniyorum buradan. Bir seçmen olarak kendisine sesleniyorum. Bir tane taş üstüne taşını göster. Bir tane iş üstüne işini göster. Sen Bolu'ya laf üretmekten başka ne yaptın" şeklinde konuştu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.