KORKMA! SÖNMEZ BU ŞAFAKLARDA YÜZEN AL SANCAK…

İSTİKLÂL MARŞIMIZ 98 YAŞINDA…

12 Mart 2019

  Millî Marşımız İstiklâl Marşı’nın TBMM’de kabulünün 98. yılı tüm yurtta olduğu gibi Bolu’da da düzenlenen programla kutlandı. Millî Şair Mehmet Akif Ersoy'un da anıldığı programda İstklâl Marşı'nı duygulu şekilde okuyan minik Buğlem, salondan bol alkış aldı...

  HABER: ARZU SARI

  Türk Milleti’nin Millî Marşı, İstiklâl Marşı’nın TBMM’de kabul edilişinin 98. Yılı Bolu’da da düzenlenen programla kutlandı.

  Bolu Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan 12 Mart İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Töreni Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün sahnesinde düzenlendi. Programa Bolu Valisi Ahmet Ümit başta olmak üzere ilin tüm protokol üyeleri katıldı.

  İSTİKLÂL MARŞI’NI SEVMEK, ÜLKEYİ SEVMEKTİR”

  Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Bolu Anadolu Lisesi Müdürü Fuat Durmuş, konuşmasında günün anlam ve önemine değindi. İstiklâl Marşı’nı sevmenin ülkeyi sevmek, bağımsızlığa sahip çıkmanın onura sahip çıkmak olduğunu söyleyen Durmuş, Millî Şair Ersoy’u da andı.

  MİNİK BUĞLEM SALONU DUYGULANDIRDI

  Programda daha sonra İstiklâl Marşı’nı Ezbere Okuma Yarışması’nda birinci olan Kültür İlkokulu Öğrencisi Buğlem Berra Önal İstiklâl Marşı’nı bir kez de sahnede okudu. Kırmızı-beyaz giysiler içinde ışıl ışıl parlayan minik Buğlem,  İstiklâl Marşı’nı okumasının ardından duygulanan seyirciden büyük alkış aldı.

  ÖDÜLÜ ALIP, VALİ İLE ‘ÇAK’ YAPTILAR…

  Program, Bolu Anadolu Lisesi’nin ‘Milletin Sesi Mehmet Akif’ temalı çeşitli kategorilerde yaptığı yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle devam etti. Ödüller Vali Ahmet Ümit ve il protokolünün üyeleri tarafından verildi. Vali Ahmet Ümit, İstiklâl Marşı’nı ezbere en iyi okuyan ilk üç öğrenciye ödüllerini verirken onlar ‘Çak’ işaretini yaptı ve miniklerin ellerini öptü.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.