“BU, MİLLETİ HASSAS NOKTASINDAN VURMA OPERASYONUDUR”

DOĞANAY, BALIKESİR’DE YAŞANAN GELİŞMEYE İLİŞKİN KONUŞTU…

11 Mart 2019

  Balıkesir'in Edremit ilçesinde CHP'nin seçim bürosunun açılışında, Başkan Adayı Selman Hasan Arslan ve diğer partililerin kendi aralarında yaptığı konuşma, açık kalan mikrofondan duyulunca tepki toplamaya başladı. AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay; ezan ve ezanı okuyan imam ile oylarını –sözde- kürdistana verecekleri hakkında geçen konuşmalara ilişkin  “Bu çok açık bir provokasyondur, ülkeyi bölme operasyonudur, milleti hassas noktasından vurma operasyonudur. Ben buradan tüm hemşerilerimizi sağduyuya davet ediyorum. 31 Mart’ta olacak olanları da 31 Mart’ta insanların neler yapmak istediklerinde hangi kutupların içerisinde kimlerle işbirliği içerisinde olduklarını da hep beraber görüyoruz” dedi.

  HABER: ARZU SARI

  CHP Edremit Belediye Başkan Adayı Selman Hasan Arslan’ın, 8 Mart Cuma günü, Akçay'da seçim bürosunun açılışını bölgesel yayın yapan televizyon kanalının canlı yayınladığı programda, CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin'in konuşması sırasında Cuma selasının okunmaya başlamasıyla Milletvekili Aytekin’in, "Uzun sürecek arkadaşlar, ben konuşmamı burada sonlandırıyorum" diyerek konuşmasını bitirmesi, ancak, açık kalan mikrofondan konuşulanların yayınlanması üzerine olanlar oldu.

  DOĞANAY ATEŞ PÜSKÜRDÜ…

  Bolu AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay beraberinde Cumhur İttifakı Adayı AK Partili Fatih Metin ve ittifak ortağı MHP’li İbrahim Doğan’’la basın açıklaması yaparak Balıkesir’de söylenen sözlere tepkisini ortaya koydu.

  BU MİLLETİN TEMEL DEĞERLERİYLE ALLAH AŞKINIZA OYNAMAYIN”

  Doğanay Balıkesir’de CHP’lilerin konuşmalarına ateş püskürerek “Bir yerel seçimin bir genel seçimin önünüe çıktığı bir süreci hep beraber yaşıyoruz. Bir tarafta CHP’si, İYİ Parti’si, HDP ittifakının olduğu bir yanda da gizli bir şekilde ittifakların yapıldığı ama kapalı kapılar ardında bunların yapıldığı artık aşikâr. Hani bir söz vardır, ‘Kral çıplak!’ hani, hakikaten kral çıplak. Bu milletin geleceğiyle Allah aşkınıza oynamayın, bu milletin temel değerleriyle Allah aşkınıza oynamayın. Bu milletin dini değerleriyle Allah aşkınıza oynamayın. Çünkü bu topraklar kanla kazanılmıştır, bu toprakların her karışı kanla kazanılmıştır. Kiri ittifaklar içinde Allah aşkınıza olmayın. Bu mesele Tanju Özcan, Fatih Metin meselesi değildir. Bu mesele bir belediye başkanı seçme meselesi de değil. Söz konusu belediyecilikse şunu da söyleyeyim. Arkadaşlar kimse kusura bakmasın belediyecilik zaten bizim işimiz. Söz konusu belediye ise bir dakika derim ben. Belediyecilik biz işimiz, belediyeciliği biz yaparız. Buradaki mesele ülkenin geleceğini ilgilendiren bir konu. Ama artık kralın çıplak olduğunu ülkeyi bir felakete götürdüğünü yarın tarih önünde bunların hepsinin sorumlu olacaklarını unutmamaları gerekir” diye konuştu.

  PERİNÇEK’E DUYARLILIĞINDAN ÖTÜRÜ TEŞEKKÜR…

  Doğanay, Vatan partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’e de duyarlılığından ötürü teşekkür ederek “Doğu Perinçek, ideolojisi ve siaysi çizgisi bellidir. Yaptığı basın açıklamasında CHP-İYİ Parti  ve HDP’ye uyarılarda bulunuyor. Bunu yapan Doğu Perinçek diyor ki; ‘CHP ve İYİ Parti, HDP, PKK ve FETÖ ile işbirliği yaparak kendi sonlarını hazırlıyor’ diyor” dedi.

  HALKI SAĞDUYUYA DAVET ETTİ…

  Doğanay, halkı 31 Mart günü sağduyulu olmaya da davet ederek “Bu milletin temel değerleriyle dalga geçiyorlar. Ben ne Bolu’da ne ülkede bu yaşanan süreçten rahatsız olmayacak birinin var olacağını hiç sanmıyorum. 15 Temmuz’da bu ülke saldırıya uğradığında milleti tetikleyen temel değer salahtı. Öyle bir noktaya geldik ki yaptıkları hiçbir şey tutmadı bu çok açık bir provokasyondur, ülkeyi bölme operasyonudur, milleti hassas noktasından vurma operasyonudur. Ben buradan tüm hemşerilerimizi sağduyuya davet ediyorum. Ama 31 Mart’ta olacak olanları da 31 Mart’ta insanların neler yapmak istediklerinde hangi kutupların içerisinde kimlerle işbirliği içerisinde olduklarını da hep beraber görüyoruz ve izliyoruz. 31 mart seçimlerinde de sağduyulu bir şekilde bu ülkenin geleceği adına lütfen oylarını kullanmalarını özellikle istirham ediyorum. Bütün siyasi partilerin hepsinden ama hepsinden Ezan-ı Muhammediye’ye ve ülkenin imamlarına karşı ağza alınmayacak hakareti yapanları kınamaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.

  OLAY HAKKINDA CHP’LİLER NE DEDİ?

  CHP Edremit Belediye Başkan adayı Hasan Arslan, olayın ortaya çıkması üzerine yaptığı basın açıklamasında daha önce hiçbir ortamda görmediği, hiçbir neden ve şart içerisinde görüşmediği bir şahsın yanına  gelerek, okunan selanın sesiyle ne dediğini anlamadığı bir söylemde bulunduğunu belirterek “Canlı yayın mikrofonun açık kalması sonucu kamuoyuna yansıyan ipe sapa gelmez, bizim açımızdan hiçbir değeri olmayan ve hem siyasi hem de kişisel olarak kesinlikle katılmadığım ucube bir söylemde bulunmuştur. Yaşanılan hadise, çok açık şekilde provokasyondur. Algı yaratmak ve toplumu farklı şekilde sinir uçlarından yönlendirmek isteyen bu kirli odakları çok iyi biliyoruz ve önümüzdeki günlerde kamuoyuyla da paylaşacağız” dedi.

  BALIKESİR CHP’DE O GÜN NE KONUŞULDU?

  CHP Akçay eski Belediye Başkanı Cahit İnceoğlu, 'Hoca bizimle ..… geçiyor' dedi. CHP İlçe Başkanı Gerkuş da 'Ağdalı okuyor' diye konuştu. Bu sırada CHP Edremit Belediye Başkan Adayı Selman Hasan Arslan'ınyanına, Edremit'te müteahhitlik yapan Fettah İçen geldi. Hasan Arslan, "Fettahoğlu neredesin ya" diyerek karşıladı. Eski Başkan İnceoğlu ise Fettah İçen'i kastedip, "Bu sefer oylar bize" dedi. Arslan da "Herhalde oyun benim" dedi. Fettah İçen ise "Yok ağabey bizim oy Kürdistan'a"dedi. İçen'in ne dediğini anlamayan Arslan'a, aynı sözleri İnceoğlu ve İçen tekrarladı. Selman Hasan Arslan da "Hee bize verecek demektir" dedi. İçen, Hasan Arslan’ı göstererek, "Kürdistan işte" diyerek sözlerini sonlandırdı

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.