ÖLEN EŞİNİN YARIM BIRAKTIĞI 'HAT'TI TAMAMLADI

CAMİNİN İŞİNİ YARIM BIRAKMADI İŞİN BAŞINA GEÇTİ

4 Mart 2019

  Türkiye'nin farklı kentlerindeki camileri hat sanatıyla süsleyen Mehmet Ak'ın 4 ay önce hayatını kaybetmesi sonucu Sakarya 'nın Söğütlü ilçesindeki Levent Mahallesi Camisi'nde yarım kalan hat işini eşi tamamladı.

  Sakarya 'da yaşayan 53 yaşındaki muhasebeci Çiğdem Ak, eşi Mehmet Ak sayesinde hat sanatıyla tanıştı. Eşinin çalıştığı camileri gezip gördükten sonra hat işine merak saran Ak, eşine yardımcı olmaya karar verdi. Ak, Türkiye'nin farklı kentlerindeki camileri eşiyle hat sanatıyla süsleyerek Sakarya 'nın Söğütlü ilçesindeki Levent Mahallesi Camisi'nin hat işinde de eşiyle çalışmaya başladı.

  İşin bitmesine az bir süre kala eşinin ani vefatıyla büyük üzüntü yaşayan Ak, verdikleri sözü tutmak için eşinin çırağını da yanına alarak caminin yarım kalan hat işini bitirdi.

  Eşinin yarım bıraktığı işi bitirmek için çalışmaya başladığını belirten Çiğdem Ak, "Eşimle evlendikten sonra ben eşimin işine aşık oldum. Eşimin işini çok sevdim ve birlikte çalışmaya başladık. Eşimin yanında elamanlar düzgün çalışmadığı için ben karar verdim eşimle birlikte çalışmaya, eşimin ölümünden iki yıl evvel elime fırçayı alıp  hat yazmaya başladım. Eşimin ani ölümü dolayısıyla buradaki caminin işleri yarım kaldı. Ve bende fırçayı elime alıp eşimin bitiremediği caminin işlerini ben bitirdim" dedi.

  Levent Mahalle Muhtarı Bilal Çavdar'da caminin yarım kalan işinin ustanın eşi tarafından yapılmasının mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.