“EZİCİ ŞEKİLDE ÖNDEYİZ!..”

DOĞANAY ANKET SONUCUNU AÇIKLADI: CUMHUR İTTİFAKININ FARKI BU!

20 Şubat 2019
 “EZİCİ ŞEKİLDE ÖNDEYİZ!..”

  Cumhur İttifakının ilan edilmesinden birkaç saat sonra Merkez TV’de canlı yayın konuğu olan AK Parti Bolu İl Başkanı Doğanay çarpıcı açıklamalarda bulundu. İttifakın açıklanmasından hemen sonra sahaya gönderdiği partililerinden anket çalışması yapmalarını isteyen Doğanay, ezici farkla Cumhur İttifakının öne geçtiğini gördüğünü söyledi.

  MERKEZ HABER

  Merkez TV’de Gazeteci Arzu Sarı’nın hazırlayıp sunduğu Yerel Seçime Doğru adlı programda canlı yayın konuğu olan AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay çarpıcı açıklamalarda bulundu.

  Cumhur İttifakının açıklanmasından sadece birkaç saat sonra canlı yayında Sarı’nın sorularını cevaplandıran Doğanay, ittifakın açıklanması ile birlikte sahaya gönderdiği partililerinin bir anket çalışması yaptığını belirterek ezici farkla önde olduklarını kaydetti.

  LAF OLSUN DİYE SÖYLEMEM, EZİCİ ŞEKİLDE ÖNDEYİZ…”

  Doğanay, “Bunu ilk kez şimdi açıklıyorum, henüz partililerimle bile paylaşmadım bana kızacaklar biliyorum. Cumhur İttifakının açıklanmasından hemen sonra anket yaptırdım. Ben CHP’nin Adayı Özcan gibi laf olsun diye söyleyeyim manasında söylemem ama Cumhur İttifakı şuan itibarıyla ezici bir şekilde, altını çiziyorum ezici bir şekilde önde. Bugün açıklama yapıldıktan sonra hemen arkadaşlarımı sahaya çıkardım ve ben birebir sahada yaptırdım bunu.  Vatandaşla direkt temas ederek açıklama saat 15.00’te yapıldıktan hemen sonra önüme İzzet Baysal Caddesi, Yukarı Çarşı ve Köroğlu Mahallesi odaklı bir çalışmayı hemen istedim. Ciddi anlamda ezici çoğunlukla Cumhur İttifakı önde. Cumhur İttifakının farkı da bu” dedi.

  “CHP’Lİ ÖZCAN YÖRÜNGE Mİ DEĞİŞTİRDİ?

  Canlı yayında Doğanay, CHP’li Tanju Özcan’ın daha önceki söylemleriyle Belediye Başkan Adayı olmasından sonraki eylem ve söylemlerinin değiştiğini belirterek Özcan’ın yörünge değiştirip değiştirmediğini sordu.

  BU İŞİN İÇİNDE BİR TUTARSIZLIK YOK MU?”

  Doğanay, “CHP’lilerin  de içinde vatan millet sevgisi olan arkadaşlarım var onu tartışmak benim haddime asla değil. Orada dedim ki yıllardır savunduğunuz bir tez var, ‘Laiklik elden gidiyor’ dediniz  ama sizin adayınız diyor ki ‘Kur-an’a el basacağım’ Acaba dedim yörünge mi değiştirdi? Değiştirdiysen de bunu açıkça söyle ‘Kardeşim ben şuana kadar şu, şu, şu, şu yanlışları yaptım. Bunların hepsi yanlıştı. Bunların hepsini de sizlerle paylaşıyorum. Ama benim bundan sonraki hayat ve yaşam tarzım bu’ ben de tebrik ederim, takdir ederim ve bu konuda benim söz söylemeye haddim de olmaz. Ama siz ‘Ben HDP ile işbirliği yapmıyorum’ diyeceksiniz. Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce ile Edirne’de Demirtaş’ı ziyarete gideceksiniz. Bu fotoğrafı da twitter hesabınızdan paylaşacaksınız. Ben kalkıp HDP ile ittifak yapmıyorum deyince inandırıcı olmaz bu. Çıkıp desin ‘Ben Demirtaş’ı ziyarete gitmedim’ diye. Dün Demirtaş’ı ziyarete gideceksiniz, Anakara’da farklı konuşacaksınız, Bolu’da farklı konuşacaksınız, Kur-an’a el basarım diyeceksiniz sonra da başörtülü kardeşlerim için Anayasa Mahkemesi’ne başvuracaksınız. Bu lahana turşusu bu ne perhiz derler. Kendi ideolojini doğru bir şekilde ortaya koyarak ben buyum dersin. Sadece ve sadece 2 ay önce, “Hiç kimse benim yerelde Bolu Belediye Başkan adayı olmamı düşünmesin, ben Tanju Özcan olarak aday olmayacağım” dememiş miydi? Sonar da “Bugün çok mutlu eden bir haber aldım Bolu belediye Başkan Adayı olarak gösterildim” demesi bu işin içinde tutarsızlık olduğunu göstermiyor mu?” diye konuştu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.